آموزش

ارتقای نقش بازاریابی شرکت

ارتقای نقش بازاریابی در ستاد شرکت

ارتقای نقش بازاریابی در ستاد شرکت

اگر بخش بازاریابی با مدیران آن بخواهند که نقش مهمی را در سازمانها ایفا کنند، باید خود را از چارچوب تفکرات سنتی رها کرده و به مدیران ارشد پیرامون استراتژی شرکت برای ارتقای نقش بازاریابی در ستاد شرکت در فضای الکترونیک کمک کنند؛ این کمکها لازم است پیرامون موضوعاتی باشد که در ذیل شرکت تبلیغاتی فانوس بیان می کند:

1. انتخاب کسب وکارها (پرتفولیوی کسب وکار)

شرکت در چه کسب و کارهایی باید فعالیت کند؟ آیا می توان با استفاده از ماتریس مشاوره بوستون یا جنرال الکتریک کسب وکارهای مطلوب را انتخاب کرد؟ آیا باید مجموعه ای متوازن از کسب و کارهای مختلف را انتخاب کرد یا بر حوزه های خاصی تمرکز کرد؟ چه واحدهایی را باید حذف کرد؟ برای ارتقای بازاریابی شرکت چگونه برنامه ریزی باید کرد؟

پاسخ به این گروه از سؤالات، باید در دستور کار مدیران بازاریابی قرار گرفته باشد.

2. روابط میان کسب وکارها

انتخاب کسب وکارهای متعدد با چه منطقی انجام می شود؟ آیا این انتخابها بر تولیدکننده هم افزایی مثبت هستند؟ شرکت دیزنی با انتخاب کسب وکارهای متنوع مانند سینما، موسیقی، ویدئوها و نرم افزارها به دنبال ایجاد روابطی در میان آنها است که قادر به خلق هم افزایی مثبت باشد. مدیران ارشد شرکت در اینگونه تصمیمات هم برای افزایش سرعت پیشرفت نیازمند کمک هستند.

3. مهارتهای شرکت مادر

منطق انتخاب کسب وکارهای متعدد این است که هر کسب وکاری اگر به صورت مستقل یا تحت ستاد دیگری فعالیت کند، دارای بازده کمتری خواهد بود تا با این مجموعه بتواند کار کند. از این رو ضرورت دارد که ستاد، منافعی برای هر کسب و کار تولید کرده و در نظر بگیرد که فراتر از توان کسب آن به وسیله خود واحد باشد.

بنابراین، شرکت مادر باید دارای مهارتها و تخصصهایی باشد که واحدهای استراتژیک کسب وکار بتوانند با استفاده از آنها ارزش بیشتری نسبت به زمانی که خودشان به صورت انفرادی کار می کنند، تولید کنند. به عنوان مثال، در بازارهایی که انجام عملیات نیازمند گرفتن مجوز از دولت است، ممکن است این ادغامها و تشکیل شرکتهای بزرگ با کسب وکارهای متعدد برای اخذ مجوز از دولت کارساز باشد، در حالی که اگر شرکتها به صورت مستقل و کوچک فعالیت کنند، قادر به کسب چنین مجوزهایی نباشند. بنابراین مدیران بازاریابی و فعالان این حوزه باید به مدیران ارشد در مواجهه با این سه چالش بزرگ کمک کنند و با استفاده از ابزارهای بازاریابی و اطلاعات حاصل از این حوزه بینشهای تازه ای در زمینه انتخاب کسب وکارها و توسعه یکپارچگی در میان آنها برای مدیریت به ارمغان آورند و نقش استراتژیک خود را در اینگونه تصمیمات مهم بخوبی ایفا کنند.

ارتباط با مشتری در بازاریابی الکترونیک

 ارتباط با مشتری در بازاریابی الکترونیک

ارتباط با مشتری در بازاریابی الکترونیک در ستاد شرکت بسیار مهم است و دو هدف را دنبال می‌کند که در این قسمت برای شما مخاطبان عزیز و فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ بیان خواهیم کرد. این اهداف در بازاریابی الکترونیک دو موارد زیر هستند:

  • برندسازی 
  • فروش

هدف اول بازاریابی الکترونیک در ارتباط با مشتری تبلیغ و تقویت نام های تجاری یک بنگاه از طريق اطلاع رسانی به مصرف کنندگان است، اطلاع رسانی در مورد گونه های متمایز کالا و خدمات بنگاه (نسبت به سایر رقبا). علاوه بر این از بازاریابی الکترونیک به طور مستقیم برای تشویق مصرف کنندگان به خرید (سریع تر و بهتر) محصولات و درنتیجه ارتقا فروش استفاده می‌شود.

تفاوت و مرز بین برندسازی و افزایش فروش بسیار دقیق و درعین حال مهم است زیرا ارتباط با مشتری از طریق برندسازی با هدف افزایش فروش در ارتباط است، ارتباط با مشتری با هدف افزایش فروش همیشه به مصرف کننده می‌گوید: «همین الان بخره یا پیشنهاداتی می‌دهد که مصرف کننده را به خرید فوری و سریع تشویق می‌کند. ارتباط با مشتری از طریق برندسازی به ندرت به دنبال تشویق مصرف کننده به خرید فوری است و به جای آن بر منافع خرید و مصرف یک کالا یا خدمت متمایز از محصولات سایر رقبا تأكید می‌کند. انواع مختلف ارتباطات بازاریابی آنلاین وجود دارد که شامل تبلیغات آنلاین، بازاریابی ایمیلی و روابط عمومی با مشتری است، حتی وب سایت ها می‌توانند به عنوان یک ابزار ارتباطات بازاریابی یا ارتباط با مشتری در بازاریابی الکترونیک عمل کنند.

شروع فعالیت های تبلیغاتی به منظور ارتقای نقش بازاریابی

در ابتدا برای شروع فعالیت های یک شرکت نیازمند موارد تبلیغاتی هستیم که این موارد را معمولا بودجه تخصیص یافته برای آن شرکت و یا سازمان تعیین خواهد کرد.

این موارد شامل تهیه و طراحی برندبوک، طراحی کمپین های تبلیغاتی، طراحی لوگو یا طراحی لوگو تایپ، طراحی وب سایت، طراحی کاتالوگ، طراحی بروشور، طراحی ست اداری شامل طراحی کارت ویزیت، طراحی فولدر، طراحی فونت، طراحی بیلبرد، طراحی استند، طراحی محیطی، طراحی غرفه های نمایشگاه، عکاسی صنعتی، عکاسی تبلیغاتی، ساخت ویدئو های آموزشی، طراحی دکوراسیون اداری، بسته بندی و …

تمامی این موارد می‌تواند به صورت یک باره و یا جدا از هم سفارش داده شود اما برای یکسان سازی بیشتر بهتر است با یک محموعه کار را پیش ببریم

 

راوی رسانه آمادگی دارد کلیه مراحل موارد فوق را از ابتدا تا انتها به صورت کامل حرفه‌ای طراحی و اجرا نماید این مجموعه با بکارگیری واحد تکمیلی نظیر چاپخانه چاپ افست و چاپ دیجیتال همچنین خدمات پس از چاپ یا صحافی در یکپارچه سازی موارد فوق شما را یاری دهد.

از دیگر امکانات این مجموعه می‌توانیم به واحد عکاسی و ساخت تیزر های تبلیغاتی اشاره کنیم در این بخش از محصولات شما جهت استفاده در وب سایت طراحی کاتالوگ، طراحی بروشور، طراحی بیلبورد تبلیغاتی رسانه‌ای و محیطی عکس با کیفیت گرفته می‌شود که معیار های لازم را در جهت حرفه ای شدن به شما ارائه خواهد کرد. ساخت تیزر های صنعتی و فیلم های تبلیغاتی از خطوط تولید کارخانجات و تولیدی ها می‌تواند شما را به هدفتان نزدیک کند.

شما برای بهتر دیده شدن نیازمند در معرض دید قرار گرفتن هستید، ساخت وب سایت و طراحی فضای مجازی شما را به این هدف نزدیک خواهد کرد، ساخت وب سایت های شرکتی و طراحی وب سایت های فروشگاهی و همچنین سایت های شخصی در کنار ساخت اپلکیشن از دیگر توانمندیهای راوی رسانه هستند.

اگر علاقمند به مجلات مرتبط با حوزه شرکت تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی و دیگر عناوین جذاب هستید حتما سری به مجله آنلاین فانوس بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید