آموزش

الگوریتم کبوتر گوگل(2)

الگوریتم کبوتر گوگل(2)

الگوریتم کبوتر گوگل(2)

الگوریتم کبوتر گوگل(2)

 

تا این جای کار همراه با فانوس، با سازو کار و اهمیت الگوریتم کبوتر گوگل آشنا شدیم. اکنون می ­خواهیم بدانیم که برای بهینه کردن سایت خود از نظر این الگوریتم باید چه کارهایی انجام داد؟ با ما همراه باشید.

سایت خود را در وب سایت ­های دایرکتوری ثبت کنید

در بخش ­های بالا با سایت ­های دایرکتوری و عملکرد آن­ها آشنا شدیم. شما با ثبت سایت خود در این سایت ­ها می ­توانید نظر الگوریتم کبوتر را به خود جلب کرده و آن را بهینه سازی کنید. بهتر است سایت خود را در چند سایت دایرکتوری ثبت کرده تا تعداد کاربرانی که وارد سایت شما می­شوند به شکل چشمگیری افزایش پیدا کند.

سایت خود را در نقشه گوگل ثبت کنید

از دیگر راهکارهای بهینه سازی سایت از نظر الگوریتم گوگل، ثبت کردن موقعیت جغرافیای خود در گوگل است. با این کار گوگل درک دقیق تری از موقعیت مکانی شما به دست آورده و در نمایش نتایج جست و جو شما را اولویت قرار می ­دهد. البته با توجه به تحریم­ های گوگل، امکان ثبت نقشه برای لوکال بیزینس وجود ندارد، اما می­ توانید به عنوان یک کاربر کسب و کار خود را در گوگل ثبت کنید.

برای انجام این کار می ­توانید هم از طریق اپ موبایل و نسخه وب نقشه گوگل اقدام کنید. ثبت موقعیت جغرافیایی در گوگل بسیار ساده است و شما تنها به یک جیمیل نیاز دارید. دقت کنید برای تاثیر بهتر هنگام ثبت اطلاعات، اطلاعات تماس، ساعات کاری، تصویر، نام، زمینه فعالیت و اطلاعات دیگر را وارد کنید.

گوگل

نام، آدرس و تلفن خود را در تمامی صفحات سایت درج کنید

ربات­ های گوگل توانایی درک آدرس و شماره تلفن­ ها را داشته و آن­ها در سئوی محلی تاثیر می­ دهند. از این رو شما با تکرار کردن آدرس و تلفن خود در فوتر صفحات که به طور خودکار در تمامی صفحات تکرار می­ شود، می ­توانید دل الگوریتم کبوتر را به دست آورید! این اطلاعات در صفحات باید یکسان باشد، تا گوگل دچار سردرگمی نشده و تاثیر بهتری بر سئوی سایت بگذارد. علاوه بر ورود اطلاعات در فوتر، حتما یک صفحه برای تماس با ما داشته باشید و در آن اطلاعات تماس، شماره تلفن، ایمیل و آدرس خود را ثبت کنید.

بخشی را برای نظرات کاربران و مشتریان خود اختصاص دهید

از دیگر پارامترهای کلیدی که بر الگوریتم کبوتر تاثیر می ­گذارد، ثبت نظرات کاربران و مشتریان است. ثبت نظرات می­ تواند بر سئوی محلی تاثیر گذاشته و سایت شما را در نتایج بالای جست و جو قرار دهد. از مشتریان و کاربران خود بخواهید که نظرات خود را راجع به شما، خدمات و محصولاتتان بیان کنند. حتی می­ توانید با استفاده از ترفندهایی مانند جایزه، کد تخفیف، قرعه کشی و غیره آن­ها را به ثبت نظرات راغب کنید.

از زبان نشانه گذاری اسکیما استفاده کنید

زبان نشانه گذاری اسکیما، زبان خود گوگل است که مجموعه­ ای از اطلاعات کوچک است. این اطلاعات اضافه به گوگل کمک می­ کند که اطلاعات و محتوای سایت شما را بهتر تشخیص داده و آن را در نتایج بالای جست و جو به کاربران نمایش دهد.

هاست ملی انتخاب کنید

زمانی که شما سایت خود را ثبت می­ کنید، می­ توانید از هاست­ های مختلف ایرانی و یا خارجی استفاده کنید. شاید استفاده از هاست ­های خارجی برای شما مزایایی به دنبال داشته باشد اما اگر شما در ایران فعالیت می ­کنید، استفاده از یک هاست ایرانی می ­تواند بر سئوی محلی تاثیر زیادی بگذارد. الگوریتم کبوتر ابتدا IP­ سایت ­ها را بررسی کرده و برای کاربران ایرانی، آی پی­ های ایرانی را در اولویت قرار می­ دهد.

دامنه خود را با پسوند ملی ثبت کنید

فاکتور مهم و تاثیرگذار دیگر بر سئوی محلی و الگوریتم کبوتر، دامنه سایت است. در صورتی که با مراحل ثبت سایت آشنا باشید، می­ دانید که می ­توانید از دامنه­ های مختلفی مانند net.،  com، ir  و غیره استفاده کنید. در صورت ثبت سایت با پسوند ملی توجه سئوی محلی و الگوریتم کبوتر بیشتر به شما جلب خواهد شد.

روی سئوی سایت خود کار کنید

نکته مهم دیگر آن که زمانی که روی الگوریتم کبوتر کار می­ کنید، الگوریتم ­های دیگر گوگل و فاکتورهای موثر دیگر بر سئوی سایت را فراموش نکنید! سعی کنید از محتواهای مفید برای کاربران استفاده کرده، از بک لینک استفاده کنید، تصاویر، فیلم و انیمیشن ­های مرتبط استفاده کنید و راهکارهای دیگری که به سئوی سایت شما کمک کرده و اعتبار آن را نزد گوگل بالا می­ برد.

جمع بندی

همانند دیگر الگوریتم ­های گوگل، الگوریتم کبوتر نیز به دنبال نمایش بهترین نتایج جست و جو برای کاربران است. این الگوریتم بیش از هر چیز دیگر بر موقعیت جغرافیایی تاکید کرده و نتایج را بر اساس آن به کاربران نمایش می ­دهد.

در این مقاله و مقاله قبلی از فانوس، با تاثیر الگوریتم گوگل و راهکارهایی برای بهینه سازی سایت آشنا شدیم. امیدواریم با درک کامل از الگوریتم کبوتر به پایان این مقاله برسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید