آموزش

انواع تیزر تبلیغاتی کدامند؟

انواع تیزر تبلیغاتی کدامند؟

انواع تیزر تبلیغاتی کدامند؟

انواع تیزر تبلیغاتی کدامند؟

 

اگر از دنبال کنندگان شرکت تبلیغاتی فانوس هستید، بی شک در قسمت نمونه کار با تیزرهای هیجان انگیز ما روبه رو شده اید، در این قسمت از مقاله نیز می خواهیم شما را با انواع تیزرهای تبلیغاتی که دیده اید، آشنا کنیم چون در این سایت تیزرهای زیادی خواهید دید و می خواهیم در مورد آن سوالی در ذهنتان باقی نماند.

در یک تیزر تبلیغاتی دو قسمت وجود دارد:

قسمت تحریک کننده: این قسمت باید توجه کاربران را به خود جلب کند.

آشکارسازی: در این قسمت ارتباط تیزر با یک محصول خاص نشان داده می شود.

بنابراین، تبلیغات از نظر مدت زمان می توانند در دو نوع ساخته شوند.

ابتدا تیزر معرفی می شود و مرحله آشکارسازی در ادامه کار و یا پس از یک تا دو هفته انجام می شود (البته درصورتی که تیزر در دو قسمت ارائه شده باشد)؛ که در این مدت کاربر به اندازه کافی کنجکاو بوده و می خواهد پاسخی برای سوال خود بدست آورد. با این حال ببینیم انواع تیزر تبلیغاتی چیست؟

انیمیشن: با استفاده از علم کامپیوتر و استفاده از نرم افزارهای گرافیکی، می توان این نوع تیزر را تهیه کرد. در گذشته از انیمیشن صرفا برای کودکان استفاده می شد؛ اما امروزه در ساخت تیزرهای تبلیغاتی برای همه سنین نیز کاربرد دارد.

تیزر

رئال: در این مدل تیزرها، از افراد واقعی در دنیای واقعی خودمان در ویدئو استفاده می شود. تاثیرگذاری تیزرهای رئال نسبتا بالاست. چراکه یک احساس همذات پنداری را در مخاطب ایجاد می کند.بیشتر تیزرهای فانوس نیز از این نوع هستند.

تیزر تبلیغاتی

رئال-انیمیشن: اگر دو حالت انیمیشن و رئال را درهم بیامیزیم، به یک تیزر رئال انیمیشن دست خواهیم یافت. برای مثال در برنامه کودک «رد پای آبی»، شاهد این سبک از ساخت ویدئو بودیم. چراکه از یک فرد واقعی (رئال) در یک دنیای غیرواقعی (انیمیشن) استفاده شده بود. اینگونه تیزرها اصولا تاثیر خوبی بر روی نوجوانان دارد.

موشن گرافیک: این سبک، از رایج ترین تیزرهای تبلیغاتی است. طراحی تیزر تبلیغاتی موشن گرافیک توسط تصویرسازان زبده ساخته و اجرا می شود. از موشن گرافیک بیشتر در شبکه های اجتماعی و ویدئو مارکتینگ و بازاریابی در اینستاگرام استفاده شده و تاثیر خوبی نیز بر مخاطبان دارد. شرکت در دوره آموزش افترافکت و شناخت اینکه تیزر تبلیغاتی چیست در این زمینه بسیار مهم است.

انواع تیزر

استاپ موشن: طراحی تیزر تبلیغاتی استاپ موشن، شباهت زیادی به موشن گرافیک دارد؛ اما بصورت حرفه ای تر انجام شده و دستمزد ساخت آن نیز بیشتر خواهد بود. در حقیقت، استاپ موشن روشی است که در آن تصاویری را با تفاوت های جزئی می کشند و سپس از تک تک آن ها فیلم گرفته و فیلم ها را به هم می چسبانند.

استاپ موشن

 

برخی از تیزرها از یک الگوی خاص و برخی دیگر از الگوی های متعددی پیروی می کنند. آنچه مهم است انتخاب قالبی است که بتواند پیام آگهی را به درستی منتقل کرده و با بیننده ارتباط نزدیک برقرار کند. انتخاب کردن یک الگو بستگی به این دارد که چگونه و برای چه هدفی می خواهیم از آن استفاده کنیم.

امیدواریم پس از مطالعه این مقاله از فانوس، آن را پسندیده و همانطور که در اول مقاله گفتیم، سوالی برای شما نمانده باشد، در غیر این صورت می توانید سوالهایی که ذهنتان را درگیر می کند و جواب آن در ماست را با ما در میان بگذارید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید