آموزش

انواع رسانه های تبلیغاتی (mass media advertising)قسمت1

انواع رسانه های تبلیغاتی (mass media advertising)قسمت1

انواع رسانه های تبلیغاتی (mass media advertising)قسمت1

انواع رسانه های تبلیغاتی (mass media advertising)قسمت1

 

شرکت تبلیغاتی فانوس تحقیقاتی در مورد انواع رسانه های تبلیغاتی انجام داده و در دو قسمت مقاله برای شما نوشته است تا به دلیل حجم زیاد مقاله خسته نشین و همچنین برای هر یک از عناوین در مقاله توضیح مختصری داده و اگر مایل به توضیحات اضافی و کامل در مورد عناوین هستین،به مجله انلاین سایت شرکت تبلیغات فانوس سر بزنین و در قسمت مقالات ،مقاله مربوط به قسمت مورد دلخواه را دریافت و مطالعه فرمایید.

– تلویزیون ، رادیو (TV , radio)

آگهی های تلویزیونی و رادیویی | چاپ و تبلیغات صبح آگهی | انواع آگهی و تبلیغات

تلویزیون یکی از اثر بخش ترین رسانه ها در طول تاریخ بوده است . رسانه ای که روز به روز بر مخاطبانش افزوده می شود و دسترسی گسترده ای به کسب و کارها می دهد . تلویزیون با ضریب نفوذ بالایی پر مخاطب ترین رسانه کشور است . طبق بررسی انجام شده 85% افراد بیش از یک ساعت در روز به تماشای تلویزیون اختصاص می دهند . هزینه تبلیغات تلویزیونی بسته به نوع شبکه و همچنین ساعات پخش آن تعیین می شود. برای سفارش زمان پخش تبلیغ کنندگان باید مواردی چون برنامه های قابل دستیابی، اثر بخشی برنامه های مختلف و میزان دستیابی توجه کنند.

آگهی تبلیغاتی موفق و کلود هاپکینز :

کلود هاپکینز اعجوبه دنیای تبلیغات و 10 متد مشهور بازاریابی علمی - 12CEO

 

«درک درست تبلیغات یا حتی آموزش اصول و مبانی آن، باید با دیدی صحیح آغاز شود، تبلیغات فن فروشندگی است. اصول آن اصول فن فروشندگی است. موفقیت ها و شکست ها، در این دو حیطه، بر اثر دلایلی مشابه پدید می آیند. پس هر پرسش تبلیغاتی باید طبق استانداردهای فروشندگی پاسخ داده شود. بر این نکته تاکید می کنم. تنها هدف تبلیغات، افزایش فروش است. سودآوری یا عدم سودآوری آن به میزان فروش بستگی دارد. تبلیغات برای ایجاد یک تاثیر کلی نیست‎؛ برای ثبت نام شما در اذهان مردم نیست. برای کمک به فروشندگان دیگر شما نیست. با آن مثل یک فروشنده رفتار کنید. آن را مجبور به توجیه خود کنید. آن را با دیگر فروشندگان مقایسه کنید. هزینه و نتیجه را حساب کنید. بهانه ای را از یک فروشنده خوب نمی پذیرید، از آن هم نپذیرید. آنگاه چندان به خطا نخواهید رفت.»

 

تبلیغات در نقطه خرید-POP ADVERTISING

تبلیغات در نقطه خرید POP – نت فکر

 

صنعت تبلیغات طیف گسترده‌ای از شرکت‌های تولیدی، مونتاژ، طراحی و نمونه‌سازی، چاپ، انبارداری، توزیع و نصب تجهیزات تبلیغ‌گری تا سایر حرفه‌های مربوط به تفریحات را در بر می‌‌گیرد. تبلیغات در نقطه خرید در ابتدا به خاطر ماهیت منطقه‌ای و خرد آن، رابطه ضعیفی با تبلیغات به معنای اعم آن داشت. عبارت تبلیغات در نقطه خرید (Point Of Purchase) به اختصار پاپ (POP) نامیده می‌شود. تبلیغات در نقطه خرید طی سال‌های اخیر رشد یکنواختی را تجربه کرده و این امر مرهون تلاش‌های انجمن تجاری بین‌المللی تبلیغات در نقطه خرید POPAI است که به‌طور مشخص بر پیامی تحت عنوان “سه‌چهارم” تأکید دارد و این تأکید به این معنی است که سه‌چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌‌گیرد.

قوانین تبلیغات در بازاریابی

تبلیغات در اینستاگرام| استراتژی تبلیغات در اینستاگرام - ویرگول

 

1. هیچ قانون و یا فرمول جهان شمول تبلیغات وجود ندارد ، جز اینکه تبلیغات نقش کلیدی دارد.
2. تبلیغات هم مثل فکر کردن، طبیعت ثانویه بشر است.
3. تبلیغات یک پاسخ هوشمندانه غریزی بشر و یا برندها به محیط به شدت رقابتی برای ممتاز شدن و یا گستردن خود است.

عنوان آگهی تبلیغاتی و تاثیر آن در فروش

10 فایده تبلیغات - چرا باید تبلیغ کنیم؟ - جی ادز

 

عنوان آگهی های پر فروش چه مشخصاتی دارند. در نوشتار زیر عنوان های هشت گانه ای که بارها آزمایش شده و منجر به فروش بیلیونها دلار کالا و خدمات شده اند، معرفی می شوند. آنها را با دقت بخوانید، به کار بگیرید و سپس در صدد خلق روش منحصر به فرد خود برآیید.
1.عنوان های بی واسطه
2.عنوان با واسطه
3.اخبار
4.چگونه
5.سؤال
6.عنوان های امری

اصول مهم برای ساخت آگهی تبلیغاتی موثر

17 نکته درباره اصول ساخت بنر تبلیغاتی هوشمند - شرکت توسعه طرح و ایده سپنتا

 

یک آگهی موثر در درجه اول باید توجه مخاطب را جلب و سپس او را بدان محصول علاقمند سازد. سپس تمایل او را برای پیگیری موضوع افزایش دهد و بالاخره همان آگهی موثر باعث فروش کالا، خدمت یا ایده مورد نظر شود. در ساخت یک آگهی موثر باید پنج اصل اساسی زیر مورد توجه قرار گیرد:
۱) اصل اول: طرح مناسب
یک آگهی خوب باید دارای طرح مناسب باشد؛ این طرح می تواند عکس، نقاشی یا حروف چاپی باشد که به عنوان عناصر گرافیگی مورد استفاده قرار می گیرد. در انتخاب طرح مناسب نکات زیر را همواره مدنظر داشته باشید:

بازاریابی ویروسی (Viral Marketing)

بازاریابی ویروسی چیست؟ - وب سایت رسمی دکتر محمد حسین مهریزدان

 

بازاریابی ویروسی یک استراتژی بازاریابی است که مردم را به بازگو کردن پیام بازاریابی شما به دیگران,برمی انگیزد. این امر می تواند باعث جلب توجه بسیار زیادی به خدماتی که ارائه می کنید و یا محصولاتی که تولید می کنید باشد.جلب توجه تصاعدی!
یک نفر به دو نفر می گوید,اندو به چهار نفر می گویند,ان چهار نفر به هشت نفر می گویند و…. بعنوان مثال,در بازاریابی توسط پست الکترونیک, اگر پست الکترونیکی شما شامل عنصری باشد که دریافت کننده را به فرستادن ان پیام به دیگران ترغیب کند,شما یک بازاریابی ویروسی انجام داده اید.

ده روش موثر بازاریابی ویروسی

ده روش موثر بازاریابی ویروسی | نماگران آینده هوشمند

 

بازاریابی ویروسی به مردم این امکان را می دهد تا از محصولات و سرویسهای شما به صورت رایگان استفاده کنند. این امکان در جهت چند برابر کردن و سرعت بخشیدن به فروش شما در اینترنت بسیار موثر خواهد بود.
ایده پنهان در بازاریابی ویروسی این است که شما تبلیغ خود را به همراه جایزه ای در اختیار دیگران برای استفاده یا هدیه آن به دیگران، قرار می دهید.

روش های بازاریابی ویروسی و اهداف آن:

چگونه فروش خود را بالا ببریم؟ | ویکی چجور

 

از طریق وب: نوشتن در یک وب مبتنی بر قالبی که اطلاعات را به پست الکترونیکی برمی گرداند و برای دریافت کنندگان می فرستد.
از طریق ایمیل: این نوع خیلی معمول است; ارسال پست الکترونیکی مثل جوک ها, نقل قول ها و عکس های توافقی.
دهان به دهان: شایذ سریع ترین شیوه به وجود امده در انتقال باشد. پیام هایی که به سرعت بین کاربران در ایتنرنت منتقل می شود.

مشکلات و ویژگی های بازاریابی ویروسی:

بازاریابی ویروسی چیست؟ ( Viral Marketing ) تعریف بازاریابی ویروسی

 

– کنترل نام و نشان تجاری: این که شرکت، کنترلی بر روی نام و نشان تجاری خود ندارد. شرکت نمی داند که در آینده چه کسی قصد برقراری ارتباط را دارد. در نتیجه، بسیاری از پیامها ممکن است توسط افرادی غیر از مخاطبان هدف به پایان برسد. علاوه بر این در بعضی موارد افراد ممکن است، پیام را تعدیل یا چیزی را به آن اضافه کنند که این باعث ادراک متفاوت افراد از نام و نشان تجاری شرکت شود، چیزی که مورد نظر شرکت نبوده است.

شرکت تبلیغاتی

شرکت تبلیغاتی چیست و شامل چه بخش‌هایی است؟ - چطور

 

یک شرکت تبلیغاتی در واقع سرویسی است مبتنی بر کسب و کار که به ایجاد، برنامه ریزی، هماهنگی تبلیغات و اشکال دیگر ارتقا و بازاریابی محصول برای مشتری اختصاص داده شده است . یک شرکت تبلیغاتی می تواند یک استراتژی کلی فروش و برندینگ برای مشتری داشته باشد وترویج و پیشرفت را برای او به ارمغان آورد. مشتریان یک شرکت تبلیغاتی عبارتند از شرکت ها ، سازمان های خصوصی ، سازمان های غیر انتفاعی و بانک ها ، بیمه ها و… شرکت های تبلیغاتی خدماتی نظیر تبلیغات تلویزیونی ، تبلیغات رادیویی ، تبلیغات محیطی ، تبلیغات آنلاین و… را بعنوان کمپین های تبلیغاتی ارائه می دهند .

هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی - چاپ نقش و نگار کرج بهترین مرکز چاپ در کرج و هدایای  تبلیغاتی

 

هدایای تبلیغاتی در افزایش فروش محصولات نقش بسیار مهمی ایفا می کند، استفاده از هدایای تبلیغاتی می تواند مشتریانی را که تبلیغات شرکتها را در رسانه یا جاهای دیگر دیده اند بسوی شرکت ها سوق دهد و آنها را به برقراری تعامل ترغیب نماید. یکی از نکات مهم در ارسال هدایای تبلیغاتی این است که نام شما به وسیله آن هدیه در ذهن مخاطب ماندگار می شود و در زمان خرید محصولات به صورت نا خود آگاه نام شما در ذهن مشتری تداعی می گردد. با توجه به اینکه درصد بسیار بالایی از هدایای تبلیغاتی برای قدردانی از مشتریان یا همکاران بکار رفته و بسیاری از آنها از هدیه تبلیغاتی خود استفاده می کنند، ارائه هدیه ای خلاق که مخاطب را به هیجان آورد باعث خوشنودی مخاطب و پیدا شدن نگرش مثبت نسبت به تبلیغ کننده در او می گردد. فروشندگان با تجربه می دانند که بیشتر خریدهای مشتریان تحت تاثیر هیجانات و احساسات آنها شکل می گیرد و منطق نقش کمتری در خرید دارد . اگر شما بتوانید توجه مشتریان بالقوه را جلب نمایید و به علایق و خواسته های آنها پاسخ دهید، قادر خواهید بود به سرعت بر تصمیم گیری های خرید آنها تاثیر گذار باشید و آنها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید . انجمن بین المللی کالاهای تبلیغاتی تحقیقات گسترده ای را در این زمینه صورت داده است . بر اساس این تحقیقات شرکت هایی که از هدایای تبلیغاتی استفاده می نمایند در مقایسه با سایر شرکت ها احتمال تماس هدیه گیرنده گانشان دو برابر است. در رقابت هایی که امروزه وجود دارد شرکت هایی موفق می شوند که بتوانند ارزش های بیشتری برای مشتریان به وجود آورند و بنا به گفته سرجیو زیمن؛در توانشان باشد که دلایل بیشتری به مشتریان ارائه کنند تا آنها را به خرید و به وجود آورنده ی رابطه بلندمدت با شرکت ترغیب سازند. شرکت هایی که فلسفه بازاریابی را پذیرفته اند یعنی مشتری و جامعه را مدنظر داشته و محور عمل خود قرار داده اند،در تلاش برای به وجود آوردن و افزایش مداوم ارزش های بیشتری برای مشتریان خود هستند.

طراحی لوگو و اهمیت رنگ

روانشناسی رنگ‌ها در طراحی لوگو – دیلاین گرافیک

 

رنگ می تواند یک ابزار ارتباط بصری مهم باشد که می تواند به طور صمیمانه ای بر روانشناسی بیننده در سطحی نیمه هشیار تأثیر بگذارد. رنگ می تواند در تعیین یک ارتباط مصرف کننده با محصول داده شده یا کمپانی کمک کند و نقشی مهم در به خاطر ماندن برند در ذهن بیننده دارد. رنگ می تواند یک گوناگونی عظیم از احساسات و حتی خاطرات را بیرون بکشد. یک تفسیر شخصی از رنگ می تواند به فاکتور هایی مانند سن، ملیت، حرفه، علاقه، و اولویت های شخصی بستگی داشته باشد. از این رو این توضیح نمی تواند به اندازه کافی در استفاده صحیح از رنگ موثر باشد، شما باید به طور کامل درک دقیقی از هدف افراد مورد نظرتان داشته باشید. برای مثال، زمان رویارویی با یک محصول جدید، رنگ و ظواهر بصری (93%) دیگر فاکتور ها مانند بافت (6%) و صدا و بو (1%) در ذهن مصرف کننده باقی می ماند. حتی جالب است که بدانید 85% از خریداران می گویند که رنگ یکی از دلایل اصلی آن ها برای انتخاب و خریدن یک محصول است. و دیگر تحقیقات نشان داده است که رنگ شناسایی یک برند را بیشتر از 80% بالا می برد. این یک آمار شگفت انگیز است زمانی که شمابه این قضیه فکر کنید که اعتماد مشتری، ارتباط مستقیم با مطرح شدن یک برند را دارد. شما باید به طور عاقلانه ای شاخه های رنگی را در زمان طراحی یک لوگو مد نظر داشته باشید.

کارت ویزیت و افزایش تماس های تجاری

آژانس تبلیغاتی HBA -کارت ویزیت و افزایش تماسهای تجاری- ساخت و پخش تیزر  تبلیغاتی

 

هرگاه در جلسات کاری، نشست های تجاری، گردهمایی های اجتماعی یا حتی در خیابان، فرد یا افرادی را ملاقات کردید پس از آشنایی و گفت وگوهای اولیه از ایشان درخواست کارت ویزیت کنید. آنها از این درخواست شما خرسند خواهند شد. طبیعتاً پس از دادن کارت شان از شما درخواست کارت خواهند کرد اما اگر این کار را نکردند شما کارت تان را ارائه نکنید. هیچ گاه لازم نیست به کسی چیزی را تحمیل کنید که تمایلی به آن ندارد. نگران نباشید چون شما کارت شان را در اختیار دارید و می توانید با آنها تماس برقرار کنید. پس از دریافت کارت تشکر کنید. پشت و روی کارت را به دقت بخوانید. اگر در مورد اطلاعات روی کارت سوالی برایتان پیش آمده است،بپرسید. اطمینان حاصل کنید که تمامی اطلاعات مورد نیاز از قبیل نام، سمت، نشانی، شماره تماس و آدرس ای میل روی کارت نوشته شده باشد. اگر هر کدام از موارد فوق روی کارت وجود نداشت سوال کنید و اطلاعات کسری را روی کارت یادداشت کنید.

تبلیغات اینترنتی

تبلیغات اینترنتی چیست؟ + تاریخچه و انواع آن | تپسل

 

در ايران اينترنت از سال 1376 بطور نسبتاً فراگير به كار گرفته شده و تعداد كاربران آن بطور فزاينده‌اي در طول ساليان اخير افزايش يافته است. با وجود اينكه تعداد سايتهاي فارسي از رشد بسياري برخوردار بوده است اما همچنان تعداد تبليغات اينترنتي اين سايتها بسيار كم و ناچيز مي‌باشد. اين موضوع باعث شده مشكلات مالي فراواني براي سايتها بوجود آيد چرا كه يكي از مهترين منابع درآمد سايتها در دنيا، درآمدهاي ناشي از تبليغات مي‌باشد. مشكلات مالي سايتهاي ايراني، بسياري از آنها را پس از مدتي به تعطيلي مي‌كشاند و اين به معناي از دست رفتن فرصتهاي شغلي براي عده‌اي مي‌باشد. نكته قابل توجه ديگر اين است كه بازار تبليغات اينترنتي سايتها فقط محدود به يك كشور و يا يك منطقه خاص نمي‌باشد اين به معناي دسترسي به بازاري بسيار گسترده است كه متأسفانه به دليل عدم استفاده مناسب سهم سايتهاي ايراني از حجم درآمد ناشي از فعاليتهاي تبليغاتي بسيار اندك است

تبلیغات اینترنتی و اهمیت آن

اهمیت تبلیغات در دنیای امروز

 

مراجعین وب هدفمند هستند و به تبلیغاتی كه به هدف آنها مربوط نشود، توجهی نمی كنند. برای موفقیت، آگهی ها باید با اهداف و آنچه در ذهن كاربران است، هماهنگ باشد. دلایل مختلفی برای عدم موفقیت تبلیغات روی وب وجود دارد. اما این موضوع زمانی قابل توجه است كه آگهی به موضوع مورد علاقه كاربر مربتط باشد و باز هم شكست بخورد. چرا این اتفاق می افتد؟ برای شروع باید علل موفقیت تبلیغات متنی در موتورهای جستجو را بررسی كنیم. هر كاربری به دنبال یك هدف است ممكن است دنبال اطلاعاتی درباره دوربینهای دیجیتال باشد یا بخواهد كتابی خریداری كند. در هر صورت، توجه كاربر كاملا به مسائلی معطوف است كه به نحوی او را به هدف خود می رساند. هنگامی كه كاربر عنوانی برای جستجو وارد می كند، موتور جستجو آگهی هایی را كه مستقیما مربوط به موضوع جستجو باشد، برمی گرداند. بنابراین كاربران آنها را مشاهده و دنبال می كنند. حتی این گونه آگهی ها موثرتر از نتایج دیگر جستجو هستند زیرا نشان دهنده اعتبار تبلیغ كننده و علاقه او به جذب مشتریان است.

روش های تبلیغ در اینترنت

روش های تبلیغ در اینترنت | خدمات بازاریابی و تبلیغات اینترنتی

 

مراجعین وب هدفمند هستند و به تبلیغاتی كه به هدف آنها مربوط نشود، توجهی نمی كنند. برای موفقیت، آگهی ها باید با اهداف و آنچه در ذهن كاربران است، هماهنگ باشد. دلایل مختلفی برای عدم موفقیت تبلیغات روی وب وجود دارد. اما این موضوع زمانی قابل توجه است كه آگهی به موضوع مورد علاقه كاربر مربتط باشد و باز هم شكست بخورد. چرا این اتفاق می افتد؟ برای شروع باید علل موفقیت تبلیغات متنی در موتورهای جستجو را بررسی كنیم. هر كاربری به دنبال یك هدف است ممكن است دنبال اطلاعاتی درباره دوربینهای دیجیتال باشد یا بخواهد كتابی خریداری كند. در هر صورت، توجه كاربر كاملا به مسائلی معطوف است كه به نحوی او را به هدف خود می رساند. هنگامی كه كاربر عنوانی برای جستجو وارد می كند، موتور جستجو آگهی هایی را كه مستقیما مربوط به موضوع جستجو باشد، برمی گرداند. بنابراین كاربران آنها را مشاهده و دنبال می كنند. حتی این گونه آگهی ها موثرتر از نتایج دیگر جستجو هستند زیرا نشان دهنده اعتبار تبلیغ كننده و علاقه او به جذب مشتریان است.

طراحی لوگو برند

طراحی لوگو شیراز ❤️| چگونه لوگو حرفه‌ای باعث رونق کسب‌وکار شما می‌شود |  آدینه نوین

آماده طراحی لوگو برای شروع امور بازاریابی و تبلیغات کسب‌وکار خودتان هستید؟ خواه این کار را خودتان انجام می‌دهید یا به یک طراح گرافیک دیگر برون‌سپاری می‌کنید، پیش از هر چیز چند نکته تحقیقی را باید در این رابطه مدنظر قرار دهید. نگران نباشید، نمی‌خواهم به شما پیشنهاد دهم که برای این کار بهتر است با یک شرکت تحقیقات بازار یک قرارداد تحقیقاتی بزرگ و کامل ببندید و تحلیل بازار تحویل بگیرید. این‌گونه تحقیقات برای شرکت‌هایی مناسب است که فرایند برندسازی مجدد را مدنظر داشته باشند یا بخواهند با یک شرکت دیگر ترکیب شوند. برای کارآفرینان و برخی از کسب‌وکارهای کوچک یک بررسی بصری کوتاه از عملکرد رقبا نقطه مناسبی برای شروع به‌حساب می‌آید.

جادوی تبلیغات

آیا از جادوی کلمات در تبلیغات و بازاریابی با خبرید؟ 80 کلمه قدرتمند و  تاثیرگذار

تولید انبوه كه از ویژگی های عصر نوین است؛ فروش انبوه را نیز به همراه داشته، بنابراین همواره شركت های تجاری بزرگ جهت فروش و تولید بیشتر، محتاج آن هستند كه در نگرش، بینش، دانش و رفتار مخاطبان خود تغییراتی اساسی ایجاد نمایند. بدون شك آینده از آن كسانی خواهد بود كه با به كارگیری بهترین روش ها، گوی سبقت را از رقیبان می ربایند. تبلیغات با هر مفهومی، به علت ناشناختگی و پیچیدگی های انسان كه همواره مخاطب این فرایند است و نیز به دلیل گستردگی ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، تكنولوژیكی آن، موضوعی پیچیده به شمار می رود. امروزه تبلیغات در انتخاب نوع مسكن، خوراك، وسایل زندگی، اتومبیل شخصی، نوع ورزش و… تاثیر بسزایی گذاشته است. فناوری اطلاعات و روش های اطلاع رسانی اینك به درجه ای از رشد و پیشرفت در عرصه های سخت افزاری و نرم افزاری رسیده است كه كمتر شاخه ای از زندگی جمعی را می توان یافت كه از دستاوردهای این فناوری، تاثیرات مستقیم و غیرمستقیم نگرفته باشد. شركت های تجاری نیز از وسایل ارتباطی جهت اطلاع رسانی در خصوص كیفیت كالاهایشان بهره می برند. مفهوم بازاریابی گاهی به قدری بدیهی و پیش پا افتاده به نظر می رسد كه در میان انبوه تلاش ها، اولویت خود را از دست می دهد؛ در حالی كه واقعیت این است كه با رشد و توسعه مردم سالاری و رقابت در عرصه های گوناگون به طور روزافزون به اهمیت مدیریت بازار افزوده می شود. اصول مدیریت بازار شیوه و فنون ارضای هرچه بیشتر و بهتر نیازهای مصرف كننده را تشكیل می دهند؛ براساس این خط مشی ارزش یك كالا یا خدمت فقط به میزان رضایت مصرف كنندگان و مخاطبان آن بستگی دارد.

تبلیغات و بیلبورد

مشاوره در زمینه بیلبوردهای تبلیغاتی خود را به «مجموعه راف» بسپارید - اخبار  رسمی

من کار تحقیقم را در حوزة فضای مجازی به بررسی بیلبوردها به خصوص بیلبوردهای آموزشی اختصاص داده ام، و قصد دارم در این مقاله به مطالعة تأثیر بیلبوردهای آموزشی بر میزان استفاده ی کاربران از خدمات آموزشی موجود در بیلبوردها متمرکز شوم و در واقع مطالعه ای موردی در این زمینه انجام دهم. من در این مقاله بیلبوردهای آموزشی را مد نظر دارم و می خواهم با این تعریفی که به طور کل از بیلبوردهای مختلف دارم بیلبوردهای آموزشی را مورد مطالعه قرار بدهم.در این جا سوالی که باعث شده من از بین بیلبوردهای مختلف، بیلبوردهای آموزشی را انتخاب کنم مطرح می کنم، سوال من این است، بیلبوردهای آموزشی که در سطح شهر تهران وجود دارد می توانند برای عموم مردم مورد توجه باشند یا این بیلبوردها فقط توجه قشر خاصی از مخاطبان را به خود جلب می کنند.

تبلیغات و روابط عمومی

تبلیغات و روابط عمومی : در زبانها و فرهنگها، اصطلاحات‌ گوناگونی‌ به‌ منظور  بیان‌ مفهوم‌ تبلیغ ...

یکی از منفی ترین نوع نگاه به رسالت و کار روابط عمومی نگاه تبلیغی و وظیفه تبلیغاتی این فن است که متاسفانه به آن نیز دامن زده می شود.
روابط عمومی گاهی با تبلیغ و پروپاگاندا و آگهی های تجارتی اشتباه می شود. این قبیل فعالیت ها ممکن است اجزای روابط عمومی را تشکیل دهند ولی اجزایی نیستند که حاصل جمع آنها مساوی با روابط‌عمومی باشد. بین این امور و فعالیت های روابط عمومی تفاوت فاحش وجود دارد .(کسی که به کار روابط عمومی می پردازد ، هدفش تنها شهره ساختن این و آن نیست بلکه هدف او کشف امور مورد علاقه جامعه و ایجاد هماهنگی و اعتماد بین سازمان و جامعه بر مبنای تامین منافع و علاقه های طرفین می باشد.) جهت آشنایی بیشتر با روابط عمومی و تبیلغات ابتدا تعریف هایی از آنها ارایه می کنیم .
تعریف تبلیغات تبلیغات عبارت است از استفاده از وسایل ارتباط جمعی و یا سایر وسایل برای به ‌دست آوردن مشتری و یا خریدار بیشتر و در حقیقت فروش کالا که این کار با استفاده از پول و هزینه‌های گوناگون برای پرداخت نرخ آگهی ها و برای به دست آوردن منافع مالی سریع و مستقیم انجام می گیرد.

آگهی بازرگانی و قوانین تبلیغات

انواع طبقه بندی تبلیغات - کانون تبلیغاتی ایران زمین

یک آگهی تبلیغاتی از لحظهٔ ایجاد ایده و آغاز عملیات اجرائی تا مرحله انتشار و پس از آن، با حقوق افراد و گروه‌های متفاوتی در تلاقی است که برخی از آنها در ازاء بهره‌مندی از این حقوق تکالیفی بر عهده‌شان قرار می‌گیرد. این افراد و گروە‌ها به‌طور مشخص‌تر چه کسانی هستند: الف: آگهی و صاحبان حق ۱. صاحبان آگهی: صاحب آگهی فرد حقیقی یا حقوقی است که با توجه به ارائهٔ کالا یا خدمتی از سوی آگهی وی تولید و منتشر می‌شود ممکن است صاحب آگهی، کالا یا خدماتی ارائه نکند، اما در انتشار آگهی به‌نحوی ذی‌نفع محسوب می‌شود. ۲. سفارش‌دهنده: سفارش‌دهنده فردی است که تفکر و انگیزهٔ تولید و نشر آگهی را جهت انتشار آگهی در رسانهٔ (مدیا) مورد نظر به مرحلهٔ ظهور و سفارش می‌رساند. اگر بخواهیم با نگاه گسترده به واژهٔ رسانه بنگریم، حوزهٔ وسیعی از ابزارهای تبلیغ از یک برچسب و جاسوئیچی گرفته تا سینما و رادیو و تلویزیون و… را در برخواهد گرفت. سفارش‌دهنده می‌تواند خود صاحب آگهی و یا فرد دیگری (مانند بازاریاب، آژانس و…) باشد. بدین‌رو با توجه به میزان مسئولیتی که در روند سفارش آگهی به‌عهده دارد از حقوق و تکالیفی نیز برخوردار است. ۳. رسانه: چنانچه رسانه به‌عنوان ابزار تبلیغ دارای مدیریت و شخصیتی حقوقی باشد، آن نیز به‌نوبهٔ خود از حقوق و تکالیفی برخوردار خواهد بود. ۴. مصرف‌کننده: مصرف‌کننده یا استفاده‌کننده از موضوع مورد تبلیغ، از دیگر ارکان حقوقی روند تبلیغ است و به‌نوبهٔ خود از حقوق و تکالیفی برخوردار است. ۵. مخاطب تبلیغ: شامل گروه‌هائی از جامعه بوده (مخاطب خاص) و یا تمامی اقشار جامعه ممکن است مورد خطاب آگهی قرار گیرند. ۶. حکومت: علاوه بر ۵ رکن اصلی یاد شده، چنانچه موضوع آگهی به‌نحوی با مصالح جامعه در تلاقی قرار گیرد که بخش عمده یا تمامی جامعه را در برگیرد یا آن‌گونه که در همهٔ کشورها مرسوم است شئون اخلاقی و اجتماعی کشور و یا نظم عمومی آن کشورها را متأثر سازد، آنگاه حکومت (به مفهوم عام آن) به نمایندگی از سوی جامعه صاحب حقوق و تکالیفی خواهد شد.
امیدواریم تا اینجا از مقاله لذت برده باشید و در قسمت دوم مقاله در سایت شرکت تبلیغاتی فانوس در انتظار شماییم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید