آموزش

بازاریابی انگیزشی

بازاریابی انگیزشی

بازاریابی انگیزشی

بازاریابی انگیزشی

 

شرکت تبلیغاتی فانوس با مقدمه مترجمان از کتاب بازاریابی انگیزشی همراه شماست. ما به عنوان فانوس تصمیم گرفتیم شمارا با محتوای کتاب های مفید مربوط به بازاریابی آشنا کرده و اطلاعات شما مخاطبان عزیز را روز به روز بیشتر کرده و به موفقیت نزدیک کنیم. در این مقاله با مقدمه مترجمان کتاب بازاریابی انگیزشی از رابرت ایمبرایل با شما هستیم، اگر این کتاب برای شما و کارتان مفید بود می توانید در مقالات بعدی مطالب کلی تر از کتاب را بخوانید.

بازاریابی

مقدمه مترجمان

یکی از مباحث جالب توجه در روان شناسی که با زندگی امروزه ارتباط مستقیم دارد، انگیزش و هیجان است. همه در فکر آن هستند که چگونه خود و دیگران را برای انجام دادن کاری ترغیب کنند. این شاخه ای از روان شناسی است که روان شناسان، کارفرمایان، بازاریاب ها، دولت ها، مربیان، آموزگاران، والدین و همه کسانی که به نحوی می خواهند در دیگران انگیزه ایجاد کنند، به کار می گیرند تا بتوانند به کمک آن راهبردهایی را ابداع کنند تا در این زمینه دیگران را برانگیزانند.

در این بین رابرت ایمبرایل، بازاریاب مشهور آمریکایی، سعی کرده است تا با توسل به اصول انگیزشی و هیجانی، محرک های هیجانی قدرتمند و خط مشی های بازاریابی مؤثری را در اختیار افراد علاقه مند به این حوزه قرار دهد. او با معرفی بازاریابی انگیزشی تعریف جدیدی از بازاریابی ارائه داده است با این تفاوت که در این تعریف از عبارات ساده تری استفاده کرده تا هر کسی بتواند آن ها را دریابد و تاکتیک های ساده، اثربخش و کم هزینه ای را برای بازاریابی انواع محصولات و ارائه خدمات به کار گیرد. بازاریابی از دیدگاه  او شعارهای تبلیغاتی یا لوگوها یا تبلیغات نیست. او در تعریف بازاریابی می گوید:«هر عملی که شما به منظور ساده سازی فرایند خرید محصولات و خدماتتان انجام می دهید، بازاریابی نام دارد.» با این تعریف لبخندی که روی لبان متصدی پذیرش وجود دارد، لحنی که با آن به تماس های تلفنی پاسخ داده می شود و حتی لامپ های چشمک زن جلو فروشگاه که توجه مردم را جلب می کنند، به نوعی بازاریابی است. از نظر مؤلف بازاریابی انگیزشی راهی جدید و تأثیرگذار را برای متقاعد کردن مردم به خرید آشکار می سازد که نیاز به بودجه بازاریابی سنگینی ندارد. این نوع از بازاریابی شامل خط مشی هایی است که برای هر کسب و کاری اعم از کسب و کارهای بزرگ، کوچک و حتی کارآفرینان مستقل نیز مؤثر واقع می شود.

او با بهره گیری از مثال هایی ساده و ملموس، درک مطالب کتاب را بسیار آسان ساخته و پله پله از خط مشی های بازاریابی انگیزشی پرده برداری می کند. سادگی مثال های این کتاب برای هر شخصی، فارغ از میزان تخصص او در بازاریابی، آموزنده است. به همین دلیل خواندن مطالب این کتاب به همه افرادی که به نحوی با بازاریابی سر و کار دارند یا به مباحث آن علاقه مندند، توصیه می شود.

این کتاب از معدود کتاب های بازاریابی است که تمامی مطالب را صرفا در سطحی هیجانی بررسی می کند و با معرفی اصول بازاریابی انگیزشی که خود نویسنده نیز در کسب و کارش از آن ها استفاده کرده است، نحوه بهره گیری از هیجانات مشتریان در لحظه تصمیم به خرید را به خوبی آموزش می دهد. در ضمن، علاقه مندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی https://madwealth.com/ علاوه بر ارائه پیشنهاد و انتقادهای خود، از مطالب جدید نویسنده کتاب نیز دیدن فرمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید