آموزش

بازاریابی ویدئویی و طرز استفاده از آن 

بازاریابی ویدئویی و طرز استفاده از آن 

بازاریابی ویدئویی و طرز استفاده از آن

بازاریابی ویدئویی و طرز استفاده از آن

 

اینترنت در حال پیشرفت است و دسترسی به آن نیز ساده تر شده است با این شرایط مشاهده ویدئوهای با کیفیت و حتی پر حجم نیز در حال محبوبیت است و این موضوع می تواند یک بازار فوق العاده در صنعت بازاریابی باشد.با در نظر گرفتن این خصوص نیز شرکت تبلیغاتی فانوس این مقاله را با عنوان بازاریابی ویدیویی و طرز استفاده از آن برای شما دسته بندی کرده تا اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهد.

می توان گفت محتوای ویدیویی انقلاب بزرگی را در زمینه ی تولید محتوا به وجود آورده است. از این رو بازاریابی ویدیویی یکی از جدیدترین روش های بازاریابی مدرن است که بسیار اثر بخش بوده و به سادگی می تواند مخاطبان شما را تحت تاثیر قرار دهد. نکته قابل توجهی که در ارتباط با بازاریابی ویدیویی وجود دارد این است که این روش سودآورترین روش بازاریابی دیجیتال بوده و است. از این رو می توان محتوای ویدیویی را موثرترین ابزار موجود در عصر بازاریابی دیجیتال دانست. در ادامه این مطلب از فانوس اهمیت بازاریابی ویدیویی از جنبه های مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم.

بازاریابی ویدیویی چیست؟،ویدئو بازاریابی الکترونیک،بازاریابی ویدیویی در شرکتهای کوچک و بزرگ در بستر بازاریابی دیجیتال

بازاریابی ویدئویی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

 1. تاثیر بازاریابی ویدیویی بر میزان فروش

  اولین و مهم ترین گامی که برای اجرای بازاریابی ویدیویی باید انجام شود افزودن ویدیوی محصول مورد نظر به صفحات فرود است. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که افزودن ویدیوی مربوط به کاربرد محصولات میزان فروش آن را تا حدود ۸۰ درصد افزایش می دهد.
  طبق بررسی های انجام شده محتوای ویدیویی می تواند فروش مستقیم محصولات را تحت تاثیر قرار دهد. زیرا ۷۴ درصد از مشتریان پس از تماشای ویدیوی محصول اقدام به خرید آن می کنند. بنابراین می توان گفت که تهیه ی ویدیوهای خلاقانه و هیجان انگیز می تواند اطلاعات بصری ارزشمندی را وارد مغز کرده و مشتری را تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر محتوای ویدیویی تصاویر جذاب متحرک نیز می توانند منجر به پیشبرد استراتژی بازاریابی محصولات شوند.

 2. محتوای ویدیویی نرخ بازگشت سرمایه را افزایش می دهد

  هر چند تولید محتوای ویدیویی کار زمانبر و هزینه بری برای کسب و کارها است. اما جالب است بدانید که ۷۶ درصد کسب و کارها معتقدند که بازاریابی ویدیویی سبب افزایش نرخ بازگشت سرمایه در زمان کوتاهی می شود. از این رو برای تسریع ویرایش ویدیوها ابزارهای آنلاین و اپلیکیشن های تلفن همراه به سرعت در حال توسعه هستند تا تولید محتوای ویدیویی را تا جای ممکن مقرون به صرفه کنند. نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با محتوای ویدیویی وجود دارد این است که لزومی با بالا بودن کیفیت فیلمی که برای بازاریابی ویدیویی از آن استفاده می شود نیست. زیرا طبق تحقیقات انجام شده مردم حین خرید به محتوای فیلم بیشتر از کیفیت آن توجه می کنند. بازاریابی ویدیویی چیست؟،ویدئو بازاریابی الکترونیک،بازاریابی ویدیویی در شرکتهای کوچک و بزرگ در بستر بازاریابی دیجیتالبازاریابی ویدئویی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

 3. بازاریابی ویدیویی اعتماد ایجاد می کند

  جلب اعتماد مشتری پایه و اساس فروش است. همانگونه که می دانید بازاریابی محتوایی منجر به ایجاد اعتماد و روابط بلندمدت با کاربران می شود. بنابراین ارائه اطلاعات کامل و مفید در قالب محتوای ویدیویی به کاربران می تواند اعتماد آن ها را به سمت برند شما جلب کند. اگر موفقیت در بازاریابی محتوایی یکی از اهداف کسب و کار شما است کار بر روی محتوای ویدیویی را جدی بگیرید. زیرا ۵۷ درصد مصرف کنندگان با مشاهده ی محتوای ویدیویی اعتماد به نفس بیشتری برای خرید آنلاین پیدا می کنند.

 4. محتوای ویدیویی تاثیر به سزایی بر روی سئوی سایت دارد

  وجود محتوای ویدیویی باعث افزایش زمان حضور کاربران در سایت می شود. این امر نیز سبب می شود تا موتور جستجوی گوگل این سایت را به عنوان سایتی با محتوای خوب بشناسد. بنابراین سئو و رتبه بندی سایت نیز بهبود می یابد. نکته قابل توجهی که در بازاریابی ویدیویی باید مورد توجه قرار گیرد به کاربردن فیلم های تعاملی و بهینه سازی آن قبل از قرار گرفتن بر روی سایت است.

 5. بازاریابی ویدیویی کاربران تلفن همراه را تحت تاثیر قرار می دهد

  بازاریابی ویدیویی تحت تاثیر گوشی های تلفن همراه قرار دارد. امروزه با افزایش کاربران تلفن های همراه هوشمند مخاطبان محتوای ویدیویی نیز افزایش یافته است. از سوی دیگر آمار نشان دهنده این است که ویدیوهای تبلیغاتی بیشتر در گوشی های هوشمند دست به دست می شوند. از آنجایی هم که در عصر دیجیتال مردم روزانه زمان زیادی را صرف استفاده از تلفن همراه خود می کنند. سرمایه گذاری بر روی بازاریابی ویدیویی می تواند تاثیر به سزایی در رشد و توسعه کسب و کارها و جذب مشتری داشته باشد. 

  بازاریابی ویدئویی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

 6. محتوای ویدیویی می تواند به تشریح جزئیات بپردازد

  جزئیات کاربردهای محصول در محتوای ویدیویی بهتر از سایر انواع محتوا تشریح می شود. محتوای ویدیویی برای کاربرانی که تمرکز و زمان کافی برای مطالعه مطالب مرتبط با محصول را ندارند بسیار مفید است. این ویدیو می تواند نحوه ی کار کردن محصول را نیز به صورت کامل آموزش دهد. استفاده از انیمیشن می تواند ترکیبی از مد روز |آرایش |سرگرمی |اخبار و نوستالژی برای کاربران باشد. از این روز انیمیشن گزینه مناسب تری برای تولید محتوای ویدیویی است.

 7. بازاریابی ویدیویی حتی تنبل ترین کاربران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد

  محتوای ویدیویی بهترین ابزار یادگیری است و می تواند تاثیر فوق العاده ای بر مشتریان داشته باشد. با توجه به سبک زندگی عصر دیجیتال و علاقه مشتریان مدرن به صرفه جویی در وقت و هزینه تماشای محتوای ویدیویی می تواند مانند کاتالیزوری حتی تنبل ترین مشتریان را نیز تحت تاثیر قرار دهد. مطمئن باشید که بازاریابی ویدیویی با ارائه روش جدیدی از بازاریابی نوین مزیت رقابتی بالایی برای کسب و کارها ایجاد می کند و مخاطبان هدف و مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل می کند.

 8. رسانه های اجتماعی نقش بازاریابی ویدیویی را پررنگ تر می کنند

  افزایش کاربران رسانه های اجتماعی در عصر مدرن بازاریابی ویدیویی را تحت تاثیر قرار می دهد. با توجه به این که کاربران روزانه زمان زیادی را صرف فعالیت در رسانه های اجتماعی می کنند. محتوای ویدیویی کوتاه و اثربخش می تواند تاثیر به سزایی بر روی ذهن مشتری بگذارد. توجه داشته باشید که تولید یک محتوای جذاب باعث افزایش نرخ به اشتراک گذاری کاربران شده و تعداد افراد مواجه شده با کمپین بازاریابی شما را افزایش می دهد.بازاریابی ویدیویی چیست؟،ویدئو بازاریابی الکترونیک،بازاریابی ویدیویی در شرکتهای کوچک و بزرگ در بستر بازاریابی دیجیتال

  بازاریابی ویدئویی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

 9. نتیجه گیری

  با توجه به آنچه که تا کنون گفته شد بازاریابی ویدیویی یکی از موثرترین روشهای بازاریابی در عصر حاضر است که می تواند مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد. تولید محتوای ویدیویی خلاقانه و جذاب سبب به اشتراک گذاری بیشتر توسط کاربران شده و در نهایت میزان فروش محصول را افزایش می دهد.

شرکت تبلیغاتی فانوس پس از مطالعه این مقاله منتظر سوالات شماست.

بازاریابی ویدیویی چیست؟،ویدئو بازاریابی الکترونیک،بازاریابی ویدیویی در شرکتهای کوچک و بزرگ در بستر بازاریابی دیجیتال

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید