آموزش

بررسی کلی از روانشناسی تبلیغات تجاری(2)

بررسی کلی از روانشناسی تبلیغات تجاری(2)

بررسی کلی از روانشناسی تبلیغات تجاری(2)

بررسی کلی از روانشناسی تبلیغات تجاری(2)

شرکت تبلیغات فانوس با ادامه مقاله بررسی کلی از روانشناسی تبلیغات تجاری(1) همراه شماست.پس از مطالعه محتوا نظرات و پیشنهادات خود را با فانوس به اشتراک بگذارید.

استراتژی های روانشناسی تبلیغات

با دانستن ویژگی های مردم و نحوه خریدشان، می توانید از طریق رسانه، تأثیر زیادی بر روی شان بگذارید، اما چگونه؟تبلیغات اینترنتی،روانشناسی تبلیغات تجاری،بازاریابی تجاری،روانشناسی تبلیغات،تبلیغات

اگر برای تان اتفاق افتاده که به قصد خرید تعداد کمی محصول به یک سوپرمارکت رفته باشید و با یک سبد پر برگشته اید، تبریک می گوییم، شما مورد هدف تکنیک های علم روانشناسی تبلیغات قرار گرفته اید. در واقع، بازاریاب ها برای متقاعدکردن مشتری از استراتژی های این روانشناسی استفاده می کنند و ما به چند مورد اشاره می کنیم:

استراتژی مکانیکی: نخست، با استفاده از علم روانکاوی، این استراتژی از طریق تکرار یک شعار یا تصویر، مردم را شرطی می کند. تکرار مستمر باعث متقاعدکردن مشتری برای خرید یک محصول می شود.

استراتژی متقاعد کننده: هدف این تکنیک بالابردن یک محصول و بهتر نشان دادن آن در مقابل محصولات مشابه است. برای این کار، ویژگی های مختلف محصول را معرفی کرده و با طرفداری از آنها، با ویژگی های سایر محصولات مشابه مقایسه می کند. همچنین از عناصر خلاقیت و درک شخصی به خوبی استفاده می کند.

استراتژی فرافکنی: این روش بر روی الگو ها، فرهنگ و روش زندگی مردم تمرکز می-کند و معمولاً محصولات را هماهنگ با سلیقه و نظر های شان نشان می دهد. در اینجا، جامعه شناسی و مردم شناسی نقش مهمی را ایفا می کنند.

استراتژی پیشنهادی: این استراتژی در نهایت سعی می کند با تکنیک های روانکاوی ذهن مردم را بخواند. به طور کلی، این روش بر روی اضطراب، ترس و استرس مصرف کنندگان تمرکز می کند و آنها را متقاعد می کند «محصولی جادویی» وجود دارد که دقیقا برای نیازهای آنها طراحی شده است.تبلیغات اینترنتی،روانشناسی تبلیغات تجاری،بازاریابی تجاری،روانشناسی تبلیغات،تبلیغات

نکاتی برای گسترش تبلیغات دهان به دهان توسط مشتریان - شرکت های موفق در کسب و کار

روانشناسی موفق تبلیغات

در همه کمپین های تبلیغاتی تصمیم های مهمی است که باعث شکست یا موفقیت آن می شود. در همه این تصمیم ها، متخصصان روانشناسی تبلیغات تحقیقاتی انجام می-دهند و دانش خود را برای تاثیرگذاری بیشتر بازاریابی ارائه می کنند. آنها این فاکتور ها را در نظر می گیرند:تبلیغات اینترنتی،روانشناسی تبلیغات تجاری،بازاریابی تجاری،روانشناسی تبلیغات،تبلیغات

ویژگی های تبلیغ: کدام رنگ ها، تایپوگرافی و تصاویر باید استفاده شوند.

تکرار: تعداد دفعاتی که باید تبلیغ را ارائه و منتشر کنند. با وجود اینکه این روش یکی از قدیمی ترین استراتژی های موجود است، هنوز هم یکی از موثرترین ها به حساب می-آید. فلسفه این روش چنین است که هر چه مصرف کنندگان، پیامی را بیشتر ببینند یا بشنوند، بیشتر در ذهن شان می ماند.

قیمت: قیمت کمتر صرفا به معنای فروش بیشتر نیست. در حالی که این موضوع یک فاکتور بسیار مهم است، متغیرهای دیگری نیز تاثیرگذار هستند.

کانال: تبلیغات در کجا منتشر می شوند (رادیو، تلویزیون، اینترنت و . . . ).

یک روانشناس تبلیغات همچنین باید گرایش های مصرفی سنین مختلف را در نظر گیرد. جهتی که مخاطبان به آن سوق داده می شوند نیز حائز اهمیت است. برای مثال، اگر می خواهیم نوجوانان را هدف قرار دهیم، باید از اینترنت و یا موبایل ها برای تبلیغ استفاده کنیم. به علاوه، با در نظر گرفتن شرایط سنی شان، می توانیم از هویت شان حمایت کنیم. این موضوع مهم ترین مسئله در این سن است.تبلیغات اینترنتی،روانشناسی تبلیغات تجاری،بازاریابی تجاری،روانشناسی تبلیغات،تبلیغات

روانشناسی احساسات

روانشناسی رنگ ها

متخصصان روانشناسی تبلیغات اهمیت زیادی را به رنگ های استفاده شده در کمپین قائل می شوند. هر رنگی نشان دهنده یک چیز متفاوت است و می تواند احساسات خاصی را در مخاطب بر انگیزد. طبق تحقیقات، استفاده از رنگ ها باعث افزایش مخاطبان شده و مردم بیشتر جذب چنین تبلیغاتی می شوند. همچنین کنتراست رنگ و استفاده از رنگ های مخالف استراتژی مناسبی برای جذب مردم است. به طور مختصر به تأثیر رنگ ها روی ذهن می پردازیم.

سفید: رنگ سفید احساس خلوص، خالی بودن، پاکی، معصومیت، بزرگی، سردی و روشنایی را به مخاطب انتقال می دهد.

آبی: رنگ آبی انتقال دهنده احساس تازگی، طراوت، شفافیت، عمق، ثبات، خردمندی، اعتماد و سبکی است و همچنین حالتی آرامش بخش دارد.

زرد: زرد نشان دهنده یکدلی، برون گرایی، نور، لذت، گرمی، توجه، سرزندگی و جوانی است.

قرمز: قرمز دارای حس شور، عشق، شدت، قدرت، خشم، هیجان، استحکام و پویایی است. همچنین همه نظر ها را به خود جذب کرده و ذهن را تحریک می کند.

سبز: سبز نشانگر امید، رشد، سلامتی، هماهنگی، امنیت، طراوت و طبیعت است و قدرت آرامش بخش فوق العاده ای دارد.تبلیغات اینترنتی،روانشناسی تبلیغات تجاری،بازاریابی تجاری،روانشناسی تبلیغات،تبلیغات

بنفش: رنگ بنفش احساس خردمندی، ثروت، تجمل، قدرت، جادویی بودن و آرامش را انتقال می دهد.

نارنجی: نارنجی نشان دهنده شوق، گرما، موفقیت، خلاقیت و هیجان است.

سیاه: در نهایت، رنگ سیاه دارای حس قدرت، رازآلودی، ظرافت، تاریکی، غم، مرگ، اطمینان، آرامش و ثبات است.تبلیغات اینترنتی،روانشناسی تبلیغات تجاری،بازاریابی تجاری،روانشناسی تبلیغات،تبلیغات

روانشناسی احساسات

روانشناسی نقش مهمی را در طرح کلی و موفقیت یک کمپین تبلیغاتی بازی می کند. به گفته یکی از متخصصان روانشناسی، یک پیام متقاعدکننده، پیامی است که بتواند نحوه عملکرد ذهن فرد را تغییر دهد. پس شناختن ذهن انسان مهم ترین مسئله است و با استفاده از قوانین پایه روانشناسی تبلیغات می توان احساسات و واکنش های مورد انتظار را برانگیخت و مصرف کنندگان را به سمت خود جذب کرد. این تبلیغات می توانند گروه خاصی را مورد هدف قرار دهند تا به شناخته شدن کلی برند تجاری کمک کنند.

تبلیغات اینترنتی،روانشناسی تبلیغات تجاری،بازاریابی تجاری،روانشناسی تبلیغات،تبلیغات

با امید رضایت شما از مقاله بررسی کلی از روانشناسی تبلیغات تجاری(2).

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید