آموزش

برندسازی کسب و کارهای کوچک

برندسازی کسب و کارهای کوچک

برندسازی کسب و کارهای کوچک

برندسازی کسب و کارهای کوچک

 

در این مجله از شرکت تبلیغاتی فانوس، راهنمایی هایی در مورد برندسازی برای کسب و کارهای کوچک با منابع محدود را برگرفته از کتاب چارچوب مدیریت بازاریابی برای شما عزیزان آماده کرده ایم: 

یک مزیت عملکردی متقاعد کننده بیابید: تفاوت های معنادار در عملکرد محصولات یا خدمات می‌تواند کلید موفقیت باشد. شرکت ذخیره سازی آنلاین dropbox.com از ابتدا موقعیت رقابتی قدرتمندی بدست آورده که بخشی از آن مرهوم رویکرد تک فولدری شرکت برای جا دادن تمامی دستگاه های کاربر بود. 

بر ایجاد یک یا دو برند قدرتمند براساس یک یا دو تداعی کلیدی تمرکز کنید: کسب و کارهای کوچک برای تقویت خود به واسطه برنامه بازاریابی و با گذر زمان، روی یک یا دو برند و تداعی های کلیدی به عنوان وجوه تمایز تمرکز می‌نمایند. به طور مثال شرکت وولکام به طور موفقيت آميزی از عقیده «جوانان عليه رسميت» برای بازاریابی موسیقی، لباس ورزشی و جواهرات خود استفاده کرده است.

امتحان کردن به تمامی شیوه های ممکن را ترغیب کنید: از نمونه برداری، نمایش ها با سایر روش ها برای درگیر نمودن مصرف کنندگان و تشویق به امتحان کردن استفاده نمایید. شرکت شکلات سازی سی، به مشتریان حضوری اجازه می‌دهد تا شکلات مورد علاقه خود را تست کنند. یکی از مدیران اجرایی ارشد می‌گوید: «این روش، بهترین نوع بازاریابی است؛ اگر مشتری شکلات را تست کند، عاشق آن خواهد شد». 

 برای ایجاد برندی «بزرگتر و بهتر»، یک استراتژی دیجیتال تدوین کنید: بازاریابی اینترنتی و موبایل به شرکت های کوچک اجازه می‌دهد تا پروفایل بزرگی داشته باشند. فروش در فروشگاه لوازم موج سواری رایدر شک در لس آنجلس زمانی افزایش یافت که شرکت شروع به استفاده از ویژگی های خاص فیسبوک برای حفظ برند در جلوی چشمان مردم نمود. 

برندسازی کسب و کارهای کوچک

با ایجاد شایعه یک جامعه برند وفادار بدست آورید: تبلیغات دهان به دهان، به اندازه روابط عمومی مقرون به صرفه، شبکه سازی اجتماعی، ترویج و حمایت های مالی دارای اهمیت است. اورنوت دارای تعداد زیادی « کاربر قوی» است که به پیام های شفاهی برند را پخش می‌کنند. 

مجموعه یکپارچه ای از اجزای برند را به کار بگیرید: کسب و کارهای کوچک باید مجموعه یکپارچه ای از اجزای برند (شامل اسامی، لوگوها و بسته بندی برند) را ایجاد نمایند که هم آگاهی و تصویر برند را ارتقا می‌بخشد.

از تداعی های ثانویه بهره بگیرید: تداعی های ثانویه (فرد، مکان یا هر چیزی که تداعی های مرتبط بالقوه را دارا می‌باشد) اغلب راهکارهای مقرون به صرفه و میانبری برای ایجاد ارزش ویژه برند می‌باشند. 

در انجام تحقیقات بازاریابی خلاقیت داشته باشید: انواع مختلف تحقیقات بازاریابی با هزینه کم می‌تواند به کسب و کارهای کوچک کمک کند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کرده و رقبا را مورد مطالعه قرار دهند؛ به طور مثال همکاری با دانشجویان و اساتید در دانشگاه ها و کالج های محلی.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید