آموزش

برند آفرینی

برند آفرینی به قلم گراهام هیلز

برند آفرینی به قلم گراهام هیلز

برند آفرینی به قلم گراهام هیلز

 

مدیرکل شرکت اینتربرند بریتانیا گراهام هيلز، نویسنده مشهوری در زمینه برندینگ است. او مدیر کل کنونی شرکت اینتربرند بریتانیا، بزرگترین شرکت مشاور برند آفرینی است. او به بسیاری از شرکتهای بزرگ جهانی برای توسعه موفق و انتشار برند آنها کمک کرده است.

برند آفرینی به قلم گراهام هیلز

در این قسمت از مجله آنلاین شرکت تبلیغاتی فانوس همراه شما هستیم با موضوع برند آفرینی به قلم گراهام هیلز که تا چند سال پیش مدیر و دلیل پیشرفت شرکت اینتربرند بود، برای دریافت اطلاعات کامل در باب برند آفرینی در این نوشته برگفته شده از کتاب عصر بازاریابی با ما همراه بیایید.

برند یک مزیت تجاری زنده و از نکاتی ایجاد شده است که اگر بخوبی مدیریت شود، باعث ایجاد هویت، تمايز و ارزش می‌شود. برند مهم است؛ چون باعث آگاهی از یک محصول یا خدمت می‌شود. آنها نشان می‌دهند که چه چیزی در مورد یک برند متفاوت است؛ آنها بیانگر ارتباط عاطفی هستند و مورد خرید را در مقابل جایگزینهای دیگر برجسته می‌کنند. این توانایی تأثیرگذاری بر انتخاب، باعث تناسب قیمت، اعتبار، و حمایت می‌شود که منافع و سود را برای شرکت به ارمغان می‌آورد. این موضوع باعث ایجاد ارزش برای برند و سهامداران می‌شود.

برند یک مزیت تجاری زنده است که از نکاتی ایجاد شده است که اگر بخوبی مدیریت شود، باعث ایجاد هویت، تمایز و ارزش می‌شود. برند مهم است؛ چون باعث آگاهی از یک محصول یا خدمت می‌شود، آنها نشان می‌دهند که چه چیزی در مورد یک برند متفاوت است؛ آنها بیانگر ارتباط عاطفی هستند و مورد خرید را در مقابل جایگزینهای دیگر برجسته می‌کنند. این توانایی تأثیرگذاری بر انتخاب، باعث تناسب قیمت، اعتبار، و حمایت می‌شود که منافع و سود را برای شرکت به ارمغان می‌آورد. این موضوع باعث ایجاد ارزش برای برند و سهامداران می‌شود.

رشد برند آفرینی

برند آفرینی همیشه یک مسأله ی مهم سیاسی، مالی و اجتماعی بوده است، با در نظر گرفتن نحوه ی توسعه و ویژگیهای برخی از با ارزش ترین برندهای جهان می‌توانیم درسهایی از مواجهه با چالشهای موجود در مقابل برندها بیاموزیم، در طول ۱۰۰ سال تکامل، برند آفرینی جالب، ارزشمند، شگفت انگیز و گاهی اوقات یک موضوع جذاب برای بحث بوده است؛ چون برندها معمولا بیانگر علائم استعاری از ارزشهای یک جامعه در یک زمان مشخص هستند.

روشهای اولیه برای مدیریت برند ساده و بیانگر ناقص بودن ماهیت ویژگیهای محصولات بودند. در ابتدا مفهوم جدید مدیر برند از روزهای رشد سریع کالاهای مصرفی وقتی که بازاریابی برند در مورد کالاهای مصرفی بود، ایجاد شد. با رشد پیچیدگی بازارها و با وجود شرکتهای فراوانی که اکنون جزئی از خدمت رسانی و برند آفرینی هستند و چون تجربه ی آن برای مصرف کنندگان توسعه یافت، برندآفرینی در طول دهه های آخر قرن بیستم تبدیل به یک فرایند پیچیده تر شد که نیازمند ورودی از بخشهای فراوان سازمان است. در طول توسعه برند آفرینی، یک حقیقت ضروری درک و پذیرفته شده است:

برند آفرینی نیازمند این است که هر فردی در سازمان برند، هدف اصلی و دلایل وجود آن را درک کند و سپس طوری کار کند که آن را به طور مناسب به مشتری ارائه دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید