آموزش

بهینه کردن CRO

بهینه کردن CRO

بهینه کردن CRO (نرخ تبدیل)

بهینه کردن CRO (نرخ تبدیل)

 

امروزه بیشتر کسب و کارها در صدد این هستند که با بالا بردن بازدید و کلیک رتبه وب‌سایت خود را افزایش دهند. ولی فقط بالا رفتن بازدید و کلیک نیست که اهمیت دارد. شما باید اعمالی را انجام دهید که بوسیله آن بتوانید کاربران را به هر صفحه‌ای که می‌خواهید ببرید که یکی از آن کارها بهینه کردن نرخ تبدیل (CRO) می‌باشد. همراه با شرکت تبلیغاتی فانوس در مسیر موفقیت بیایید.

اصطلاح تبدیل (Conversion)

وقتی که یک کاربر عملی که شما می‌خواهید را در یک صفحه به خصوص انجام می‌دهد، تبدیل صورت می‌گیرد. بازخوردی که در آخر باعث رسیدن به هدف مورد نظر می‌شود را Conversion می‌گویند.

نرخ تبدیل

آماری که به شکل دقیق این اطلاعات را می‌رساند که چقدر از کاربران در صفحه‌ای که شما تعیین کرده‌اید اعمالی که شما انتظار دارید را انجام می‌دهند. به زبان دیگر نرخ تبدیل به شما اثبات می‌کند تا چه اندازه سعی و تلاشتان نتیجه بخش بوده است. این نکته را نیز فراموش نکنید که برای هر کسب و کاری نرخ تبدیل متفاوتی وجود دارند.

سئو نرخ تبدیل

تا به اینجا تقریبا با نرخ تبدیل و اهمیت ویژه آن آشنا شدیم. خیلی از برندها و شرکت‌ها برای افزایش فروش خود بسیار هزینه می‌کنند ولی زمانی که کاربر وارد صفحه لندینگ شده به راحتی به هدف خود نمی‌رسد.

زمانی که نرخ تبدیل شما بالا برود یعنی اینکه بخش بزرگی از ترافیک وب‌سایت شما شامل اعمالی شده است که کسب و کارتان روند رو به رشدی داشته است. حالا این پیشرفت می‌تواند بوسیله هر چیزی حتی پر کردن یک فرم باشد.

وقتی نرخ تبدیل شما پایین باشد علت می‌تواند موارد زیر باشد:

 • ظاهر و گرافیک طراحی صفحه لندینگ شما خیلی گیرا نمی‌باشد.
 • خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهید دارای ارزش چندانی نمی‌باشد.

با بهینه کردن نرخ تبدیل (CRO) و بر طرف کردن موارد بالا صفحه لندینگ و سایت شما روند رو به بالایی خواهد داشت.

بهینه کردن CRO (نرخ تبدیل)

آغاز بهینه‌سازی نرخ تبدیل

شروع این کار با تعیین اهداف نرخ تبدیل برای هر صفحه آعاز می‌شود و همچنین ملاک‌های موفق شدنتان به هدف‌هایتان بستگی دارد. برای مثال اگر به شکل آنلاین محصولات خود را می‌فروشید، “فروش” می‌تواند برای شما هدف باشد. در ادامه هدف‌های نرخ تبدیل معمول برای هر کسب و کاری را آورده‌ایم، با فانوس همراه باشید.

 1. مسافرت: رزرو بلیت
 2. دیجیتال مارکتینگ: فروختن محصول، اضافه کردن به سبد خرید، ثبت نام در سایت
 3. رسانه: همکاری در محتوا، شیر کردن خبرنامه، دیدن صفحه‌ها

چه صفحاتی برای سئو نرخ تبدیل مناسب است؟

بهینه‌سازی نرخ تبدیل بعد از اینکه شما اهداف خود را انتخاب کردید شروع می‌شود و به خود شما بستگی دارد که قصد بهینه‌سازی کدام بخش قیف تبدیل را دارید. برای استارت این کار، شما باید صفحات با ارزش خود را استفاده کنید. برای مثال کسی که یک کسب و کار کوچکی در حوزه ظروف دارد، امکان دارد صفحه آن برای ظروف مسی بازدید زیادی داشته باشد ولی نرخ تبدیل آن کمتر از سایر صفحات سایت باشد.

استراتژی بهینه‌ کردن نرخ تبدیل

راه‌های بسیاری برای بهینه کردن نرخ تبدیل وجود دارد که در ادامه به 9 روش آن اشاره کرده و توضیح خواهیم داد.

1-تغییر پیشنهاد به کاربر

یکی از روش‌های بهینه کردن نرخ تبدیل (CRO)، عوض کردن محصول و پیشنهاد است. شما اگر محصولتان دارای ارزش زیادی نباشد و یا از نظر قیمت گران باشد کاربران به آن توجه نمی‌کنند. بنابراین می‌توانید ابزارهای دیگری به وب‌سایت اضافه کنید تا جذابیت بیشتری پیدا کند. به عنوان مثال “ورد استریم” ابزار اندازه گیری عملکرد گریدر ادورز را به صورت رایگان اضافه کرد و همین کار نرخ تبدیل آن را بسیار افزایش داد.

2-صفحه لندینگ را برای نرخ تبدیل آماده کنید

وقتی که احساس کردید که خدمات شما برای مشتریان و کاربران ارزش دارد، آنگاه می‌بایست صفحه لندینگ خود را برای بالا بردن CRO بهینه کنید. برخی از روش‌های راحت بهینه کردن نرخ تبدیل را در ادامه برای شما آورده‌ایم:

 • معرفی محصولتان به شدت در افزایش نرخ تبدیل موثر است. اینکه به چه شکل و ادبیاتی محصول را معرفی کنید.
 • طراحی و ریزه‌کای صفحه لندینگ را فراموش نکنید. از المان‌های چشمگیر و جذاب استفاده کنید.
 • عنصرهای مهم را در اوایل صفحه لندینگ استفاده کنید.
 • کیفیت عکس‌ها و تصاویر نیز اهمیت ویژ‌ای دارد.
 • اگر از ویدئو در صفحه لندینگ استفاده کنید خیلی موثر خواهد بود.
 • طراحی ریسپانسیو صفحه لندینگ برای دستگاه‌های دیگر مانند موبایل نیز ضروری می‌باشد.
3- بالا بردن سرعت لود سایت

سرعت سایت از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل اینکه اگر صفحات وب ‌سایت شما دیر لود شود، کاربر منتظر نمی‌ماند و صفحه و سایت شما را می‌بندد.

سرعت سایت

سرعت سایت در نرخ تبدیل

4- CTA

در وب‌سایت خود حتما از CTA (کال تو اکشن) استفاده کنید و کاربر را وادار به انجام کاری کنید تا به صفحه لندینگ شما برود. سعی کنید در اوایل صفحه از کال تو اکشن استفاده کنید. چون ممکن است کاربر تا پایین صفحه نرود و لی به محض وارد شدن به صفحه در اول صفحه آن را می‌بینید. با انجام این کار به بهینه کردن نرخ تبدیل (CRO) کمک بسیاری کرده‌اید.

CTA در نرخ تبدیل

CTA در نرخ تبدیل

5- برگرداندن کاربران قیمی وب‌سایت

کاربران قدیمی سایت شما نیز هنوز برایتان مخاطب و بازدید کننده محسوب می‌شوند. آن‌ها را می‌توان بوسیله روش‌هایی مجددا بازگردانید.

6- سئو مقاله‌ها

مقاله‌هایی که دارای بازدید بالایی هستند ولی CRO پایینی دارند را بهینه‌سازی کنید. اگر مقالات شما دارای جذابیت بالایی باشد قطعا موفق خواهید شد. از کال تو اکشن در میان مقالات خود حتما استفاده کنید. سعی کنید مقاله شما دارای عکس‌های با کیفیت و محتوای ویدئویی باشد و همچنین لینک سازی داخلی و خارجی را فراموش نکنید.

7- بر روی صفحات فرود A.B تست قرار بدهید

لندینگ پیج‌ها از مهم‌ترین صفحه‌های یک وب‌سایت هستند. شما تنها کاری که می‌توانید بکنید این است که در ذهن کاربر یک خاطره خوب در صفحه لندینگ خود به جا بگذارید. بعد از آن کاربر به خودی خود به قیف فروش می‌رود. همچنین باید ملاک‌ها و اهدافتان وسیع باشد تا A.B بهترین خروجی خودش را به شما بدهد.

نکته‌ای که در مورد تست A.B حائز اهمیت می‌باشد این است که شما در زمان‌های مختلف باید این تست را انجام دهید. چون در هر زمان نتیجه متفاوت خواهد بود.

8- استفاده از چت در صفحاتی که نرخ تبدیل بالایی دارند

معمولا در صفحاتی که دارای نرخ تبدیل بالا هستند احتمال اینکه برای کابران و بازدید کنندگان سوال پیش بیاید زیاد است. بهتر است در اینگونه صفحات از چت آنلاین استفاده کنید تا کاربر پاسخ سوالات خود را بگیرد.

9- استفاده از Pup up در مقالات

استفاده از Pop up برای پیج‌هایی که بازدید بالایی دارند بسیار کاربردی خواهد بود و بوسیله آن می‌توانید مخاطب را به صفحه مورد نظر خود هدایت کنید.

بهینه کردن CRO

Pop up در نرخ تبدیل

برای مطالعه سایر مقالات فانوس به صفحه مجله آنلاین  مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید