آموزش

تبلیغات بین المللی

تبلیغات بین المللی

تبلیغات بین المللی

تبلیغات بین المللی

 

تبلیغات، به طور طبیعی، از تحولات مربوط به جهانی شدن تجارت در امان نبوده است، بیشتر شرکتهای جهانی، تبلیغ کنندگان جهانی نیز هستند. شرکتهای بین المللی لوازم آرایش، عطریات، و مد، از دهه ۱۹۳۰ برنامه های تبلیغاتی خود را در مقیاس جهانی اجرا کرده اند و رسانه های مورد استفاده آنها مجلات معتبر مد بوده اند. اما حضور قدرتمندانه در عرصه تبلیغات جهانی از سوی شرکتهای عرضه کننده عمده کالاهای مصرفی، تا پایان قرن بیستم، هنوز شکل جدی و گسترده به خود نگرفته بود. حتی درحال حاضر، واقعیت این است که فقط تعداد بسیار معدودی از کمپین ها را می توان واقعأ جهانی قلمداد کرد. بیشتر آنها چندملیتی اند، زیرا در تعدادی از کشورها اجرا می شوند، اما در بسیاری از کشورهای دیگر مثل ایران به علت قوانین محلی، ضوابط و محدودیتهای گمرکی، و نفوذ رقیبان بومی، در برابر تحولات حاصل از یکسانی جهانی مقاومت می شود.

با شرکت تبلیغاتی فانوس در مقاله تبلیغات بین المللی همراه باشید.

در دنیای رو به دشواری و رکود، منافع تجاری حاصل از تبلیغات جهانی یا به هرحال چندملیتی جذاب و غیرقابل چشم پوشی است. در این حوزه، کنترل و نظارت مرکزی بر کمپین ها آسان تر است. مسافران بین المللی، به جای آنکه معجونی ناهمخوان از کمپین های متفاوت در کشورهای مختلف را ببینند، همه جا یک کمپین یکسان را مشاهده می کنند. نظر به اینکه فرهنگ های ملی تا حدی روبه یکسانی و تجانس دارند، کمپین هایی که عملکرد موفقیت آمیزی در یک کشور داشته باشند، معمولا در کشورهای دیگر نیز به خوبی عمل می کنند. انتقال این شناخت، از کشوری به کشور دیگر، یکی از نقاط قوت تجاری مهم در کمپین های چندملیتی به شمار می آید. جهانی سازی بدین معناست که هزینه های امور خلاقیت تبلیغات، بین چند کشور، سرشکن میشوند، گرچه صرفه جویی های ناشی از این تقسيط و سرشکن شدن، عموما بسیار کمتر از میزانی است که تبلیغ کنندگان جهانی تازه کار، انتظار دارند.

تبلیغات بین المللی

اما، درحالی که منافع این شیوه تبلیغات، روشن و بدیهی اند، سازوکارهای پیچیده ای دارد. دنیا، آنگونه که حامیان جهانی سازی ادعا می کنند، یکسان و متجانس نیست. وقتی از کشوری به کشور دیگر می روید، تقریبا همه چیز تغییر می کند، مناظر، معماری، زبان، قوانین، سنتها، قیافه و ظاهر آدمها، لباسها، و اغلب، فرمول محصول و بسته بندی آن. آگهی ها می توانند به گونه ای طراحی و تهیه شوند که این تفاوتها را پوشش دهند، و اوضاع به همین سمت پیش می رود، اما بسیاری از آگهی ها، در نهایت، عملکرد و نتایج ضعیفی دارند. از این رو، طراحی و آفرینش کمپین های چندملیتی واقعا مؤثر، نیازمند مشاوره ها و بحثها و هماهنگیهای وسیع درون کشوری است.

تبلیغ کنندگان جهانی، صرف نظر از اینکه کمپین هایشان یکسان و هماهنگ باشند یا نه، معمولا تمایل دارند که برای اجرای کارهای تبلیغاتیشان در همه نقاط جهان، از یک دفتر خدمات خلاقیت واحد مثل فانوس استفاده کنند. حتی اگر لازم باشد که از آگهی های متفاوتی در کشورهای مختلف استفاده شود، بهره گیری از خدمات یک دفتر واحد که بتواند فعالیتهای تبلیغاتی در کشورهای مختلف را همخوان و یکپارچه کند، منافع گسترده ای برای تبلیغ کننده در پی خواهد داشت. درنتیجه، همه دفترهای تبلیغاتی بزرگ، تشکیلات خود را به گونه ای سازماندهی کرده اند که بتوانند خدمات لازم را به مشتریان بین المللی خود ارائه دهند. آنان کسانی را به عنوان مدیر خدمات مشتریان جهانی خویش می گمارند که بتوانند مسئولیت عرضه خدمات مورد انتظار مشتریان دفتر تبلیغاتی در نقاط مختلف جهان را به خوبی برعهده گیرند. مدیران خدمات مشتریان جهانی، ساعات و روزهای فراوانی از زندگی خود را در هواپیما و هتلهای لوکس) می گذرانند و، مانند مدیران امور مشتری در دفترهای تبلیغاتی چندمنظوره و قدیمی، از قدرت وسیعی برخوردارند. تبلیغ

تبلیغات بین المللی

هیچ فرد دیگری در دفتر، به اندازه مدیر خدمات مشتریان جهانی، اطلاعات و شناخت درباره مشتری و عملیات او در سطح بین المللی ندارد. گردش مالی و سود حاصل از خدمات عرضه شده به یک مشتری جهانی ممکن است از گردش مالی و سود حاصل از تمامی خدمات مورد تقاضای مشتریان بومی در برخی کشورهای کوچک، بیشتر باشد.

بنابراین، دفترهای تبلیغاتی برای تأمین نیازهای مشتریان جهانيشان، نوعی مدیریت ماتریسی  را با دقت و مهارت بسیار بالا در دفاتر خود طراحی و مستقر کردند. مدیران امور بومی و بین المللی، هردو، برای عرضه خدمات مطلوب و تأمین سود کافی برای دفتر، مسئولیتهای درهم تنیده و همپوشان در حوزه های مختلف به دوش دارند. این، یک بازی پیچیده جدید است که مستلزم به کارگیری تیم های قوی و هماهنگ است. اما دفاتر تبلیغاتی، به سرعت می آموزند که چگونه این فرایند را ساماندهی کنند. آنها مجبورند که این توان و مهارت را در خود بپرورانند. تبلیغ

شما نیز برای موفقیت در زمینه تبلیغات و یا دیگر زمینه های مربوط به دیجیتال مارکتینگ، می توانید از یک آژانس تبلیغاتی خوب و کاربلد همچون فانوس و یا دیگر همکاران ما مشاوره دریافت کرده و پله های موفقیت را با سرعت بیشتر بپیمایید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید