آموزش

تبلیغات نمایشی و چاپی سنتی

تبلیغات نمایشی و چاپی سنتی

خلق تبلیغات نمایشی و چاپی سنتی

خلق تبلیغات نمایشی و چاپی سنتی

 

اغلب به جای مقاله آگهی که یک آگهی ترکیبی است، تبلیغاتی اجرا می شوند که زیرمجموعه تبلیغات سنتی اند. در تبلیغات سنتی تر، شما وسوسه می شوید که از تصاویر و برخی دیگر از عناصر طراحی استفاده کنید. همان طور که در مورد همه انواع تبلیغات از جمله مقاله آگهی ها صدق می کند، ابتدا باید با یک تیتر قدرتمند خوانندگان را متوقف و آنها را وادار به خواندن آگهیتان کنید.

با شرکت تبلیغاتی فانوس همراه باشید.  تبلیغات نمایشی و سنتی

یک تیتر مهیج مهم ترین بخش از تبلیغات شماست، بنابراین بدیهی است که باید هرچه می توانید زمان بیشتری را صرف ایجاد مهیج ترین تیتر ممکن کنید.

از ابتدای کتاب بازاریابی انگیزشی، که این مقاله برگرفته از آن است، نویسنده به شما پیشنهاد می کند که تیتر آگهی های طبقه بندی شده اتان را در اینترنت که برای امتحان کردن جایی ارزان و سریع است، امتحان کنید. با این کار هنگامی که اولین تبلیغ نمایشی خود را می سازید، معمولا تیتری خواهید داشت که چندین بار امتحانش کرده اید و تأثیرگذاری اش اثبات شده است شما باید تیترهایتان را به همه طریق ممكن امتحان کنید. ابتدا از کم هزینه ترین رسانه ها شروع کنید، سپس برای امتحان بیشتر به ارسال کارت پستال ها اقدام بکنید. زمانی که برای آگهی نمایشی آماده اید، دیگر مجبور نیستید حدس بزنید که برای تیتر آگهی از چه چیزی باید استفاده کنید، زیرا پیش از این شما چندین مورد از تیترهایی را که می دانید مؤثرند خواهید داشت.

ممکن است گرافیست بخواهد تيتر آگهی نمایشی شما را به این دلیل که ظاهر آگهی را نامتعادل می سازد، کوتاه کند یا شاید به شما بگوید که تیتر خیلی برجسته است. این در واقع همان چیزی است که شما از تیتر انتظار دارید؟

اگر یک تیتر به معنای واقعی کلمه برجسته نباشد و توجه خوانندگان را جلب نکند، اهمیتی ندارد که از چه کلماتی استفاده کرده اید، خواننده هرگز آن را نخواهد دید. این رویکرد ممکن است گرافیست شما را آشفته سازد، اما مؤثر است و به همین دلیل است که باید با او بجنگید تا مطمئن شوید که طرح آگهیتان یک تیتر بزرگ و برجسته خواهد داشت.

یک اشتباه رایج این است که از نشریه بخواهید تا آگهیتان را بسازد. این کار معمولا یک فاجعه است. نشریه میداند که چه کسی هزینه آگهی را پرداخت می کند، بنابراین نام شرکت شما را در سراسر بالای آگهی، یعنی دقیقا جایی که شما میخواهید تیترتان ظاهر شود، با حروف بزرگ و برجسته چاپ خواهد کرد.

تبلیغات نمایشی و سنتی

خلق تبلیغات نمایشی و چاپی سنتی

نام شرکت شما چه چیز برانگیزاننده ای در خود دارد؟  تبلیغات نمایشی و سنتی

نویسنده می گوید برای او شرکتی در یک نمایشگاه تجاری غرفه ساخته بود. آنها عینا همان کاری را که به شما گفته انجام داده بودند. در امتداد قسمت بالایی غرفه، نام شرکت با حروف بزرگ و برجسته قرمزرنگ با اندازه ای در حدود سی سانتیمتر قرار داشت برای چند لحظه فکر کرد تحسین برانگیز و گیراست، این شرکت اوست که بالاخره سر زبان ها افتاده است. سریع به خودش آمد و خود را به جای افرادی گذاشت که در راهروهای نمایشگاه حرکت می کردند. هنگامی که یکی پس از دیگری به غرفه ها نگاه می کنند، نخستین سؤالی که به ذهنشان خطور می کند، چیست؟

این سؤال مطمئنا این نبود که «نام کسب و کار شما چیست؟ »    تبلیغات نمایشی و سنتی  

در عوض، آنها می پرسند: «این شرکت چه کاری انجام میدهد؟» تقریبا هر بازدیدکننده ای در هر غرفه ابتدا سعی می کند دریابد که شرکت چه کاری انجام می دهد، نه اینکه نامش چیست.  تبلیغات

این موضوع برای او دقیقا شب قبل از شروع نمایشگاه و در نیمه های شب اتفاق افتاده بود و میدانست که اگر عنوان غرفه اش را تغییر ندهد، دچار مشکل خواهد شد. بنابراین به یک چاپخانه شبانه روزی رفت و مجبور شد یک بنر کامل زشت تهیه کند تا جایگزین بنر تمام رنگی و براقی شود که شرکت سازنده غرفه برای او طراحی کرده بود.

صبح روز بعد، عنوانی کاملا جدید روی غرفه اش داشت که ظاهر چندان جذابی نداشت و گویی با مدادرنگی نوشته شده بود، اما به مراتب تأثیرگذاری خیلی بیشتری نسبت به بنر قبلی داشت. این بنر به سؤالی که خریداران احتمالی پیش از این در ذهنشان داشتند، یعنی شرکت شما چه کاری انجام می دهد، پاسخ می داد.

روی بنر نوشته شده بود: «بازاریابی اینترنتی سودآور.» ظاهر این بنر زشت بود، اما در انتهای نمایشگاه تجاری آن روز، از فرط خستگی صدایش در نمی آمد. در طول روز با بیش از پنجاه نفر صحبت کرده بودم و ابدأ لحظه ای وقت خالی برای رفتن به سرویس بهداشتی یا خوردن حتی یک لقمه غذا نداشت.

چه کاری انجام می دهید؟ بازاریابی اینترنتی سودآور. اگر صاحب یک کسب و کار هستید، بازاریابی اینترنتی سودآور برایتان مهم خواهد بود و احتمال بسیاری وجود دارد که توقفی هرچند کوتاه در مقابل همچین غرفه ای بکنید تا ببینید چه کاری می تواند برایتان انجام دهد.

قسمت جالب توجه این است که در تمام نمایشگاه های تجاری که در آنها حضور داشته است، این رویکرد را فقط در تعداد انگشت شماری از هزاران غرفه موجود دیده بود. این همان چیزی است که در مورد آگهی نمایشی شما نیز صدق می کند. آگهی شما در برخی از مجله ها چاپ می شود، اما خریداران احتمالی صفحات را با سرعت ورق می زنند و می پرسند: «خوب که چی؟» 

وظیفه شما این است که با تیتری که او را در یک سطح هیجانی هدف قرار می دهد، به سؤالی که از قبل در ذهنش دارد، پاسخ دهید، وقتی بتوانید به صورتی اثربخش این کار را انجام دهید، افراد بسیاری برای خواندن آگهی شما توقف خواهند کرد.

آزمودن، کلید پیدا کردن دکمه های هیجانی صحیح برای فشردن است. این دکمه ها باید به سؤالات اصلی که مشتریانتان از قبل در ذهنشان دارند، پاسخ دهد. این دکمه ها مانند معجزه عمل می کنند اما پی بردن به آنها همواره آسان نیست.  تبلیغات

مطمئنا تاکنون مجذوب یک آگهی بسیار تأثیرگذار که شما را مجبور به توقف و خواندن آگهی کرده است، شده اید. تبلیغات نمایشی و سنتی

دوباره نویسنده از زبان خود می گوید که یک بار آگهی ای را با عنوان «دیویدی رایگان» دیده است. این عنوان بسیار خوب او را متوقف کرد. آگهی را خواند و برای گرفتن نسخه ای از آن دی وی دی رایگان ارائه شده، به آگهی پاسخ داد.  اخیرا در یک روزنامه تیتری را دیده که نوشته بود: «راهی آسان برای کسب درآمد از eBay.» این تبليغ تمام صفحه احتمالا هزینه ای بالغ بر سی هزار دلار برای آگهی دهنده در بر داشته است. این آگهی فقط یک بار اجرا شد. وقتی که چنین آگهی ای را در یک روزنامه می بیند، احتمال میدهد که به شدت مؤثر واقع شود. او این آگهی را کمی بیشتر بررسی کرد و دریافت که چه شرکتی پشت این آگهی است. آنها در واقع به طور فوق العاده خوبی کار می کردند و تبلیغاتی با همین عنوان را در رادیو نیز پخش می کردند. آنها همچنین نامه هایی را با همین عنوان برای خریداران احتمالی پست می کردند. همه این ها موجب می شد تا سمینارهایشان مملو از خریداران احتمالی مشتاق شود.

تبلیغات نمایشی و چاپی سنتی  تبلیغات نمایشی و سنتی  تبلیغات

از اینکه شرکت تبلیغاتی فانوس را در این مقاله از کتاب بازاریابی انگیزشی همراهی کردید متشکر بوده و در مقالات بعدی برای ادامه مباحث از همین کتاب بینظیر در انتظارتان هستیم. تبلیغات نمایشی و سنتی

تبلیغات،  تبلیغات نمایشی و چاپی سنتی

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید