آموزش

تداوم کسب و کار شرکت

دستیابی به تداوم کسب و کار شرکت

دستیابی به تداوم کسب و کار شرکت

دستیابی به تداوم کسب و کار شرکت

 

تداوم کسب و کار شرکت در اصل بر همه مباحث جدانشدنی از تداوم حیات بنگاه های کسب و کار و طولانی شدن عمر آن تا حد ممكن متمرکز است. این کار شناسایی عوامل اجتماعی، اقتصادی، محیطی، و اخلاقی را در بر می‌گیرد که بر راهبرد کسب و کار تأثیر مستقیم می‌گذارند. این عوامل شامل این است که چگونه شرکتها کارکنان را جذب و نگهداری می‌کنند، چگونه مخاطرات را مدیریت می‌کنند، و چگونه فرصت هایی برای تغییر فضای موجود، فرهنگ شرکت، استانداردهای نظارت بر امور شرکت، راهبردهای درگیر کردن ذی نفعان، نوع دوستی، شهرت و خوشنامی، و مدیریت بر نام تجاری خلق می‌کنند.

دستیابی به تداوم کسب و کار شرکت

امروزه این عوامل اهمیت ویژه ای به گسترش انتظارات اجتماعی از مسئولیت پذیری شرکت ها بخشیده اند. هدف تداوم کسب و کار شرکت، راهبرد جامعی برای حداکثرسازی ارزش اساسی شرکتها در بلندمدت، و درعین حال بهینه سازی عملکرد و ارزش شرکت در کوتاه مدت و میان مدت است. این هدف، که هرگز ارزش بلندمدت را به خطر نمی‌اندازد، در اصل شامل اجزا و مؤلفه هایی از قبیل راهبرد پاسخگو، تطبیق پذیر، و توانمند است، موضوعات حیاتی برای چنین راهبردهایی، حفظ دارایی هایی پایدار، استمرار در تجهیز مجدد کالاها و خدمات نوآورانه، و شهرت مطلوب برای مشتریان، کارکنان، توزیع کنندگان، تأمین کنندگان، دولت، و سایر ذینفعان اصلی سرمایه گذار در کسب و کار است.

معمولأ، رهبران کسب و کار رشد فراوان را با عملکرد سطح بالا اشتباه می‌گیرند، ممکن است مخاطرات غیرعاقلانه ای در کسب وکارهای خویش بپذیرند تا سودآوری کوتاه مدت یا میان مدت را به حداکثر برسانند، درحالی که در همان حین تداوم بلندمدت را به مخاطره می‌اندازند. ممکن است برای برنامه های رشد جاه طلبانه شان، که گاهی شامل کسب مالکیت های پرهزینه و غیرعاقلانه برای افزایش ارزش از دید سهامداران در کوتاه مدت است، ارزش بلندمدت را تباه کنند.

دستیابی به تداوم کسب و کار شرکت

مطمئنا رشد پایدار برای هر کسب و کاری اهمیت دارد، اما پایداری بلندمدت اثر بایستی مهمتر از جاه طلبی کوتاه مدت با حتی میان مدت باشد، خصوصا در محیط های آشفته و پیش بینی ناپذیر که هرج ومرج، در صورتی که خوب مدیریت نشود، ممکن است باعث آسیب های جبران ناپذیر و حتی سقوط همیشگی کسب وکار بشود.

برای رشد کسب و کار خود با شرکت تبلیغاتی فانوس همراه باشید.

اگر این مقاله را پسندیدید می‌توانید مقالات مشابه را در زمینه های دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی، سئو و … در مجله آنلاین فانوس بیابید.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید