آموزش

تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)

تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)

تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)

تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)

سالهاست مفهومی بنام وبلاگ یا بلاگ در دنیای دیجیتال باب شده است. و اصولا به افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند وبلاگ نویس می گویند. در این مقاله به شما می گوییم وبلاگ چیست؟ تفاوت بین وبسایت و وبلاگ در چیست؟ و در انتها سرویس های پرطرفدار بلاگ را معرفی می کنیم.پس به شما توصیه میکنیم این مقاله شیرین و جذاب دو قسمتی شرکت تبلیغاتی فانوس را از دسن ندهید.

فهرست این مقاله :
وبلاگ چیست؟
تفاوت وبلاگ گروهی و وبلاگ شخصی چیست؟
تفاوت وب سایت و وبلاگ
تفاوت بین سایت و پورتال
سرویس های وبلاگ های پر بازدید
معروف ترین نرم افزارهای مدیریت محتوای بلاگ
وردپرس، cms محبوب بلاگ
blog:cms
تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)،وبلاگ چیست،وبلاگ نویسی،طراحی وبسایت 

وبلاگ چیست؟

weblog یا وب نوشت ترکیبی از دو کلمه web به معنای شبکه جهانی و  log به معنای گزارش روزانه یا روز نوشت است. در واقع وبلاگ یک صفحه شخصی یا گروهی می باشد که بصورت روزانه یا چند وقت یکبار با مطالب جدید بروز می شود.معنی blog در زبان فارسی با عبارت وب نوشت نیز معروف است و از این پس هر کجا شنیدید وب نوشت، در واقع منظور همان وبلاگ است.

وبلاگ در واقع یک صفحه وب است که معمولا به صورت کوتاه و خلاصه تهیه می شود و مطالب اغلب به ترتیب زمانی که منتشر شده اند، مرتب می شوند. همانند صفحات مجلات و یا روزنامه ها. محتوا و اهداف هر یک از وبلاگها به طور گسترده ای متفاوت است.تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)،وبلاگ چیست،وبلاگ نویسی،طراحی وبسایت 

بلاگ چیست

در وبلاگ نویسی، از لینک ها و نظرات درباره سایر وب سایت ها گرفته، تا اخبار درباره شرکت ها و اشخاص، ایده های مختلف درباره مسائل روز، خاطرات روزانه، شعر و ادبیات، عکس و موزیک، نرم افزارها و برنامه های کامپیوتری، خبرهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و  حتی مسائل تخیلی استفاده می شود.

Blogger به چه کسی گفته می شود؟ بلاگر (blogger) به شخصی که اقدام به ایجاد وبلاگ می نماید می گویند.

وبلاگ ها می توانند به دسته های متفاوتی تقسیم بندی شوند مسلما استفاده وبلاگ شخصی و گروهی متفاوت است. حال که با معنی blog آشنا شدید در امتداد مقاله به بررسی انواع وبلاگ می پردازیم.

نسخه ی جدید وبلاگ در دنیای امروز vlog است که می توانید برای آشنایی با اینکه ولاگ چیست مقاله فانوس را مطالعه کنید.تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)،وبلاگ چیست،وبلاگ نویسی،طراحی وبسایت 

 تفاوت وبلاگ گروهی و وبلاگ شخصی چیست؟

در بیان تفاوت این دو وبلاگ ابتدا باید بدانید که وبلاگ شخصی یعنی چه؟ وبلاگ شخصی به وب نوشتی گفته می شود که افراد آنچه که در ذهنشان است را در blog خود بیان می کنند. یعنی یک وبلاگ شخصی زاده تفکرات و نظرات یک فرد است.

وبلاگ های گروهی با اهداف جمعی و علایق مشترک ایجاد شده اند. برخی از وبلاگها برای بازی و تفریح و سرگرمی هستند و برخی دیگر در برگیرنده مقالات علمی و پژوهشی می باشند. و تمام این موارد جوز دشته وبلاگ های گروهی به حساب می آیند.تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)،وبلاگ چیست،وبلاگ نویسی،طراحی وبسایت 

لپ تاپ

وبلاگ ها تسهیل کننده ارتباطات تیمی، سازمانی و خانوادگی می باشند. آنها با شیوه ای بسیار آسانتر از ایمیل و فروم ها، به ارتباطات گروههای کوچک کمک می کنند. استفاده از وبلاگهای خصوصی در شبکه های اینترنت، این امکان را به اعضای تیم می دهد که لینکها و فایلها و نظرات و پیشنهادات خود را به یکدیگر برسانند.

ایجاد یک وبلاگ خانوادگی به اعضای خانواده کمک می کند که اخبارهای خانوادگی شان را به اطلاع همدیگر برسانند. یک وبلاگ به افراد کمک می کند که در حلقه گروه باقی بمانند و پیوند و فرهنگ گروهی را ارتقا دهند.

تا به اینجا با مفاهیم زیر آشناشده ایم:

  • بلاگ چیست
  • بلاگینگ چیست
  • Blogger چیست
  • و وبلاگ نویس چیست

در امتداد مقاله به مقایسه وب سایت و وبلاگ و دیگر عناوین ذکر شده در اول مطلب می پردازیم.در مقاله بعدی در سایت فانوس منتظرتونیم.نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تفاوت بین وبسایت و وبلاگ(قسمت1)،وبلاگ چیست،وبلاگ نویسی،طراحی وبسایت 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید