آموزش

خدمات یک آژانس تبلیغاتی

خدمات آژانس تبلیغاتی

چه زمانی نیاز به آژانس تبلیغاتی دارید

با داشتن یک آژانس تبلیغاتی با خدمات کامل می توانید از آن برای کمک به توسعه کمپین ها و پیام ها استفاده کنید، و همچنین می تواند یک مزیت بزرگ برای کسب و کار شما باشد. توجه داشته باشید که اکثر مردم کسب و کار را شروع می کنند تا کارهایی را که انجام می دهند، در حوزه کسب و کار خودشان باشد. هنگامی که آنها متوجه می شوند که در تبلیغات و بازاریابی از کسب و کار اصلی خود دور می شوند، به دنبال کمک های فردی می گردند، اما زمانی که کار برای کارفرمایان نیز شروع به بیش از حد شدن می کند، آنها  شروع به ارزیابی و تحقیق یک سازمان مثل شرکت تبلیغاتی فانوس با خدمات کامل می کنند.

هنگامی که به دنبال یک آژانس تبلیغاتی برای کمک به افزایش کسب و کار خود هستید، سوالات درست و به جایی بپرسید. این سوالات عبارتند از:

 • آژانس شما چه خدماتی را ارائه می دهد؟ در چه زمینه هایی از تبلیغات و بازاریابی تخصص بیشتری دارید؟ آیا شما قادر به کمک به تبلیغات سنتی و همچنین جنبه های تبلیغات دیجیتالی مانند وب سایت ها و رسانه های اجتماعی هستید؟
 • هزینه شما چیست؟
 • آیا شما با رسانه های مختلف ارتباط برقرار کرده و بر کار آنها موثر شده اید تا با تبلیغ رسانه ها و قرار دادن تبلیغاتی به ما نیز کمک کنید؟
 • آژانس شما چگونه با تیم ما کار خواهد کرد؟ ساختار آژانس شما چیست؟ چه کسی نقطه اصلی تماس ما خواهد بود؟
 • آیا شما یک رزومه دارید با من به اشتراک بگذارید که در صنایع مشابه به کسب و کار من فعالیت کرده اید؟

چگونه می توان یک آژانس قابل اعتماد و کارآمد را شناسایی کرد

پس از آن بسیاری از مردم می پرسند چگونه یک آژانس با خدمات کامل و قابل اعتماد و کارآمد را شناسایی کنند. عوامل خاصی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک آژانس با خدمات کامل مورد توجه قرار گیرند؛

 • خلاقیت: باید سازمانی با کارکنان خلاق بیابید. آنها را آنلاین جستجو کنید و ببینید که چگونه تبلیغات و بازاریابی را برای سازمان های دیگر انجام داده اند. برای مثال برخی از نظرات افرادی که قبلا با آنها کار کرده اند را بخوانید. پس از این، شما می توانید انتخاب کنید که کدام شرکت تبلیغاتی برای کار شما بهتر است.
 • استراتژی: یک آژانس تبلیغاتی با خدمات عالی باید یک برنامه استراتژیک خوب در مورد نحوه فروش و تبلیغ محصولات خود داشته باشد.
 • ارتباطات: مهارت های ارتباطی خوب، چیز دیگری است که باید در هنگام کار با یک آژانس تبلیغاتی با خدمات کامل  مورد توجه قرار گیرد. آنها باید بتوانند بین شما و مشتری ارتباط برقرار کنند. آنها پل ارتباطی میان شما و مشتریان هستند. بنابراین،باید ارتباط خود را با کیفیت های استاندارد برقرار کنند.
 • تولید: این قسمت شامل چاپ دیجیتال تولید محتوا،، پردازش داده ها و توسعه وب می باشد. آژانس تبلیغاتی با خدمات کامل باید در زمینه تولید خوب باشد تا بتوانند محصولات خود را به شیوه ای مناسب تبلیغ و به فروش برسانند.
 • تجزیه و تحلیل: آژانس باید قادر باشد در هر لحظه گزارش های ساده ای را برای شما گزارش کند. باید هر گونه مسأله را ذکر کنند و به محض این که بتوانند، به آنها پاسخ دهند. آنها باید سیستم های ضبط پاسخ هوشمند و هوش کسب و کار پویا را داشته باشند.

نقش و اهداف یک آژانس تبلیغاتی کامل

 • آنها قصد دارند برای ایجاد یک استراتژی برنامه تبلیغاتی  و بازاریابی خوب برای همه محصولات و افزایش کسب و کار ،با نام تجاری شرکت کار کنند و کمپین های تبلیغاتی و تیزرهای جذاب برای جلب توجه مشتریان بالقوه و جذب آنها برای خرید محصولات بسازند.
 • آژانس تبلیغاتی با خدمات تمام یعنی دارای طراحی گرافیک ، چاپ و بسته بندی، طراحی وب و… برای سازمان ها را انجام می دهد. آنها معمولا با شرکت های دیگر همکاری می کنند تا به آنها کمک کند کار خود را بی نقص انجام دهند، زیرا یک طراحی نوشته شده با ضرب المثل ممکن است به طور کلی در کل کسب و کار شرکت منعکس کننده باشد.
 • آژانس های تبلیغاتی، پیشرفت شرکت ها و تجزیه و تحلیل  داده ها را اگر تاثیری بر تجارت داشته باشد بررسی می کنند. در صورتی که کسب و کار به خوبی انجام نمی شود، آنها با استراتژی های جدید و روش های جدید برای بهبود بازاریابی آماده می شوند.
 • آژانس تبلیغاتی مسئول تمام کارهای رسانه ای مانند قرار دادن تبلیغات در مجلات و روزنامه ها،پست های اینستگرام، پخش تلویزیونی و رادیو و … است.
 • آنها همچنین مسئول بازاریابی وب از انتشارات، ردیابی صفحه و طراحی وب می باشند. ماموریت آنها این است که اطمینان داشته باشند که بسیاری از افراد ممکن است این محصولات را ببینند و سعی می کنند به آنها دلایل قوی برای خرید محصولات بدهند.

انواع مختلف آژانس های تبلیغاتی

انواع مختلفی از آژانس های تبلیغاتی وجود دارد. بعضی از آنها را شرکت تبلیغاتی فانوس در اینجا ذکر کرده است.

 • آژانس های مدولار: این نوع آژانس خدمات خود را به صورت جزئی تقسیم می کند. هزینه بر اساس کار انجام شده است.
 • آژانس های داخلی: این کاملا متعلق به تبلیغ کننده است. آنها می توانند به مشتریان دیگر خدمت کنند، اما با رضایت مشتری فعلی.

پرسنل آژانس شامل تیم تولید بسیار ماهر، یک هنرمند داستان است که داستان های خوب و قابل اعتماد در مورد محصولات و طراحان گرافیک برای کمک به طراحی وب ایجاد خواهد کرد.

بنابراین، روشن است که همکاری با یک آژانس تبلیغاتی با خدمات کامل مثل فانوس، بسیار حیاتی است.

 

وظایف یک آژانس تبلیغاتی

ساخت یک کمپین تبلیغاتی یک روند طولانی دارد که شامل فعالیت متخصصان در زمینه های مختلف می باشد. شرکت های تبلیغاتی یا همان آژانس های تبلیغاتی معمولا شرکت های مستقل هستند که کار کیفی ارائه می دهند و به سازمان ها یا افراد کمک می کنند تا مخاطبان مورد نظر خود را از طریق تبلیغات صوتی/ تصویری جذاب به دست آورند.

وظیفه اصلی آژانس تبلیغاتی :

آژانس های تبلیغاتی، ساخت، تحقیق، مدیریت و اجرای آگهی در سیستم عامل های مختلف رسانه ای را برای تبلیغ کننده طراحی می کنند.

یک کانون تبلیغاتی موظف است که:

 • ایده های تبلیغاتی جدید ایجاد کند.
 • تبلیغات چاپی، رادیویی، تلویزیونی و اینترنتی را طراحی کند.
 • فضا و زمان تبلیغات را رزرو کند.
 • کمپین های بازاریابی را برنامه ریزی کند.
 • تحقیقات و پژوهش های لازم را انجام دهد.
 • خدمات دیگری را ارائه دهد که به موفقیت مشتریان کمک کند.
 • در واقع یک کانون تبلیغاتی یک نوع خدمات تجاری است که برای ایجاد، برنامه ریزی و مدیریت تبلیغات مشتریان خود طراحی شده است.

 

ویژگی های یک آژانس تبلیغاتی خوب

۱- کارکنان حرفه ای و با تجربه

یک کانون تبلیغاتی باید کارکنان حرفه ای و با تجربه ای را در حوزه های متفاوت در کنار یکدیگر داشته باشد. این کارکنان باید بتوانند که نیازهای مشتریان را بشناسند و آنها را برآورده کنند حال این نیازها از طراحی وب سایت را تا طراحی بیلبوردهای تبلیغاتی و پوسترهای جذاب شامل می شود. در مجموعه کارکنان یک کانون تبلیغاتی باید افرادی که در زمینه طراحی وب سایت، طراحی گرافیک، زمینه های بازاریابی و… حضور داشته باشند.

اگر میخواهید در کار خود موفق باشید:

اگر می خواهید یک شرکت تبلیغاتی موفق داشته باشید باید از افرادی کمک بگیرید بسیار با انگیزه و خلاق هستند و صد البته که به کارشان علاقه دارند، این دسته از کارکنان می توانند ایجادکننده استراتژی ها و راهکارهای اصلی در بازاریابی و تبلیغات باشند. دقت کنید کارمندانی را که انتخاب می کنید باید قدرت پذیرش ریسک پذیری را داشته باشند تا بتوانند از آن برای ایجاد کمپین های بزرگ در جهت رسیدن به اهداف مشتریان گام بردارند.

موارد دیگر:

یکی دیگر از مواردی که به عنوان نیاز برای شرکت های تبلیغاتی محسوب می شود، استفاده از متخصصان حوزه دیجیتال می باشد. افراد زیادی در جامعه این روزها، ساعت های زیادی را در شبکه های مجازی، کانال ها و وب سایت ها می گذارند پس شما باید به گونه ای بتوانید روش های مناسبی را برای مشتریانتان و حضورشان در این چنین فضاهای مهیا کنید زیرا قطعا این موضوع خواسته مشتریان شما خواهد بود.

2- حضور پایدار در فضای آنلاین

امروزه در عصر دیجیتال افرادی که در حوزه کسب و کارند، مخصوصاً در حوزه های تبلیغات و ارتباطات، باید حضوری آنلاین داشته باشند. معمولاً شرکت های تبلیغاتی بیشتر از دیگر شرکت ها در فضای مجازی دیده می شوند چون بازاریابی به عنوان قسمتی از فعالیت ها و تخصص هایشان به شمار می رود. معمولاً شرکت های تبلیغاتی که موفق هستند، توانسته اند حضورشان را در فضای مجازی پر رنگ کنند و در جستجوهای گوگل نیز رتبه خوبی بدست بیاورند. البته کاتالوگ ها و پوسترهای چاپی و همچنین وب سایت های شرکت های تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که مشتریان خود را جذب کند و مشتری آنها را بپسندد..

قابل ذکر است که :

یکی از اصلی ترین مواردی که باید در هر بازاریابی به آن دقت شود محتوای قدرتمند و ارزشمند است.شرکت های تبلیغاتی باید این نکته را به خوبی بدانند و آن را بکار بگیرند. شرکت های تبلیغاتی باید روشی اثر بخش را ایجاد کنند که مشتریان را جذب نمایند و به عبارت دیگر باید توانایی این را داشته باشند که به گونه ای داستان مشتری را بیان کنند که اولاً سبب جذب مخاطب شده و ثانیاٌ مزیت رقابتی را ایجاد نماید. همچنین باید محتوا را به گونه ای تولید نمایند که پیامی را متناسب با جایگاه مشتری در حوزه بازاریابی و کانال مورد نظر انتقال دهد.

خدمات آژانس تبلیغاتی

نقش شرکت تبلیغاتی در کسب و کار

یک شرکت تبلیغاتی در واقع سرویسی است مبتنی بر کسب و کار که به ایجاد، برنامه ریزی، هماهنگی تبلیغات و اشکال دیگر ارتقا و بازاریابی محصول برای مشتری اختصاص داده شده است.
یک شرکت تبلیغاتی می تواند یک استراتژی کلی فروش و برندینگ برای مشتری داشته باشد وترویج و پیشرفت را برای او به ارمغان آورد.
مشتریان یک شرکت تبلیغاتی عبارتند از شرکت ها، سازمان های خصوصی، سازمان های غیر انتفاعی و بانک ها، بیمه ها و… شرکت های تبلیغاتی خدماتی نظیر تبلیغات تلوزیونی، تبلیغات رادیویی، تبلیغات محیطی، تبلیغات آنلاین و… را بعنوان کمپین های تبلیغاتی ارائه می دهند.

تاریخچه شرکت تبلیغاتی :
اولین شرکت تبلیغاتی تایید شده ، ویلیام تیلور درسال 1786 میلادی بوده است . یکی دیگر از شرکت های تبلیغاتی اولیه توسط جمیز وایت در سال 1800 در شهر لندن در خیابان فلیت تاسیس شد که “وایت بال هولمز ” نامیده شد .

ویلیام تیلور
در سال 1812 یک مقام روزنامه لندن گزت یک شرکت تبلیغاتی دیگر تاسیس نمود که از آن می توان به عنوان یک کسب و کار خانوادگی نام برد که تا سال 1993 با نام شرکت تبلیغاتی رینول و پسران مشغول بکار بود و هم اکنون بخشی ازشرکت تبلیغاتی TMP که محصول مشترک کشور اوکراین و ایرلند است می باشد. که اکنون با نام TMP_REYNOLدر حال فعالیت است. یکی دیگر از شرکت های تبلیغاتی اولیه که تا همین اواخر بر پایه خود استوار بود شرکت Barker که توسط چارلز بارکر تاسیس شد و تا سال 2009 و پس از پایان حکومت دولت وقت فعالیت داشت.
در سال 1850 شخصی بنام پالمر اولین شرکت تبلیغاتی امریکایی را در فیلادلفیا راه اندازی کرد. این شرکت تبلیغاتی، تولیدات تبلیغاتی خود را توسط مشتریان در روزنامه های مختلف چاپ می کرد.

در سال 1856، ماتیو برادی برای اولین بار تبلیغات مدرن را آغاز کرد. تبلیغات او فونت و حروف متمایزی نسبت به دیگران داشت. استفاده او از فونت های متمایز تر و بزرگ تر حس بهتری به مخاطب می داد. بعد از آن درهمان سال رابرت بونر اولین آگهی تمام صفحه را در روزنامه به چاپ رساند.
در سال 1864، ویلیام جیمز کارلتون شروع به فروش فضاهای تبلیغاتی در مجلات مذهبی کرد.
در سال 1869 فرانسیس آیو در سن 20 سالگی اولین شرکت تبلیغاتی فول سرویس رابنام N.W را در فیلادلفیا ایجاد کرد که بعنوان قدیمی ترین شرکت های تبلیغاتی در امریکا شناخته شده است.
در سال 1868 شخصی بنام جمیز والتر تامپسون که بعدها در جایگاه خود به بهترین فروشنده تبدیل شد به شرکت تبلیغاتی کارلتون پیوست. وی در سال 1877 با خرید کل کمپانی نام آن را به شرکت تبلیغاتی جیمز والتر تامپسون تغییر داد. او با استخدام نویسندگان و هنرمندان خلاق و تشکیل اتاق فکر سعی در گسترش فضاهای تبلیغاتی و ارائه خدمات در حال توسعه برای تبلیغ کنندگان داشت. تلاش های او باعث شد از او هم اکنون بعنوان ” پدر مجله های مدرن تبلیغاتی ” در ایالات متحده یاد می کنند.

شرکت های تبلیغاتی جهانی :

جهانی شدن تبلیغات در روزهای نخستین قرن 20 آغاز شد. قبل از جنگ جهانی دوم شرکت های تبلیغاتی شروع به افتتاح شعب دیگر در خارج از کشور کردند و در طول بخش دوم قرن 20 به جهانی شدن خود شتاب ورزیدند. در سال 1902، مک کین اریکسون یک شرکت تبلیغاتی درشهر نیویورک کرد و بدنبال آن در سال 1927 یک کانون تبلیغاتی در اروپا، در سال 1935 در جنوب امریکا و در سال 1959 در استرالیا تاسیس نمود.

کانون های تبلیغاتی مانند والتر جامپسون استراتژی هایی در جهت گسترش ارائه خدمات تبلیغاتی اتخاذ کردند. در سال 1960 و 1970 شرکت های تبلیغاتی انگلیسی، در پی کشف فرصت های خارج از کشور در ارتباط با جهانی شدن برآمدند. گسترش در خارج از کشور پتانسیل تبدیل شدن به بازار های گسترده تر را ایجاد می کرد.
Saatchi & Saatchi یکی از بزرگترین شرکت های تبلیغاتی در سال 1970 تاسیس شد. این کانون تبلیغاتی به سرعت به یک شبکه جهانی تبدیل شد و توانست مشتری های بزرگی چون Toyota و airways را جذب کند.

سازمان های تحقیقات :

آژانس های تحقیقاتی تاثیر بسیار مهمی در میزان همکاری و یکپارچه سازی نتایج دارند . آنها متوجه یک نقطه ضعف استراتژیک که آنهم برقراری رابطه اولیه آژانس ها با مشتریان شدند. شرکت های تبلیغاتی و طراحان آن خود را در موضع قدرت می دیدند. سازمان های تحقیقاتی مستقل منع توسعه روابط با شرکت های برنامه ریز را کنار گذاشته اند . محققان خود را بعنوان تامین کننده پایین دست دانستند و در یک سطح همکاری برابر بین شرکت تبلیغاتی و مشتریان تلاش کردند.

شرکت های رسانه ای :

افزایش شمار رسانه ها درجامعه امروز می تواند بدین معنی باشد که رابطه مشتری با شرکت تبلیغاتی شاید آنقدرها به طول نیانجامد. عوامل متعددی در این مسئله که مشتریان همیشه با کانون تبلیغاتی خود در ارتباط باشند وجود دارد. و همچنین موارد بسیار زیادی در بالا نگه داشتن یک کانون تبلیغاتی دخیل هستند.. رسانه ها همیشه از فن گفتگو استفاده می کردند و می دانند که مشتری ها فقط می خواهند که از سودآوری برای آنها بگویند.
“هدف فقط پول آوری است”
بدون شک چنین شرکت رسانه ای شانس بیشتری برای نفوذ بین مشتریان و انتخاب شدن از بین رقبا را دارند.

شرکت تبلیغاتی

خلاقیت :

شرکت های تبلیغاتی بر این باورند که فقط یک قانون برای ایجاد تبلیغات موثر وجود دارد، آن هم خلاق بودن است. از دید یک کانون تبلیغاتی خلاق بودن فقط به ایجاد جلوه های بصری یا نحوه تصویر برداری یا طرز استفاده کردن از کلمات نیست بلکه تلاش جهت طراحی یک روش خلاقانه برای رساندن پیغام مورد نظر به مخاطب در این زمینه امر بسیار مهمی در این زمینه است. حتی یک نوع درهم و برهمی و به هم ریختگی می تواند خلاقیت ایجاد کند.
زمانی یک شرکت تبلیغاتی موفق است که بتواند به روشی خلاقانه حتی طرز فکر مخاطب را شکسته و او را به برقراری ارتباط متمایل کند.
نتیجتا اینکه شرکت های تبلیغاتی با ایده های تازه تر برنده اند.
بهترین آگهی تبلیغاتی آگهی است که مخاطب را به فکر فرو برده او را درگیر کند.

 

اطلاعات لازم برای ثبت شرکت تبلیغاتی:

برای ثبت شرکت های تبلیغاتی لازم است که ابتدا مجوز لازم اخذ گردد سپس برای ثبت آن اقدام شود. این شرکت ها نیازمند اخذ مجوز از “وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به علت قید کردن واژه “تبلیغات” در موضوع فعالیت شرکت (بند 2 اساسنامه) هستند.

شرایط صدور مجوز شرکت تبلیغاتی:

مدیر مسئول و صاحب امتیاز شرکت باید دارای شرایط زیر باشد:

 • تابعیت ایران و اهلیت قانونی
 • نداشتن سو پیشینه و سابقه موثر کیفری
 • عدم اشتغال در وزارت خانه ها یا موسسات یا شرکت های دولتی و یا شهرداری ها
 • دارا بودن مدرک دیپلم کامل متوسطه و حداقل 5 سال سابقه کار موثر یا مدرک تحصیلی معادل دانشنامه لیسانس
 • تنظیم تقاضا نامه و ارائه آن به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

روش های ثبت شرکت تبلیغاتی:

در صورت دریافت مجوز لازم می توانید برای ثبت شرکت تبلیغاتی به روش های زیر اقدام نمایید.

 • ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب شرکت های موسسات غیر تجاری
 • ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب شرکت سهامی خاص
 • ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب شرکت های با مسئولیت محدود

موسسات غیر تجاری:

بر اساس آئین نامه اصلاحی ثبت شرکت ها و موسسات مصوب سال 1337، موسسات مجموعه هایی تعریف شده اند که برای منافع و مقاصد غیر تجاری مانند امور علمی یا ادبی و یا امور خیریه و مانند آن تشکیل و ثبت می شوند.

بر اساس ماده 2 همین آئین نامه، موسسات به دو بخش تقسیم می شوند.

 1. موسساتی که به قصد انتفاع و تقسیم سود بین اعضا تشکیل نمی شوند.
 2. موسساتی که به قصد جلب منافع مادی و تقسیم منافع بین اعضا تشکیل می شوند.

شرایط ثبت شرکت تبلیغاتی سهامی خاص:

 1. حداقل سرمایه 1.000.000 ریال
 2. حداقل 3 نفر عضو + 2 نفر بازرس (بازرسین نباید از اعضا باشند)
 3. حداقل 35 درصد سرمایه نقدا پرداخت شود

شرایط ثبت شرکت تبلیغاتی با مسئولیت محدود:

 1. وجود حداقل 2 نفر عضو
 2. 100/000 تومان سرمایه اولیه
 3. تعهد یا پرداخت کل سرمایه

مدارک ثبت شرکت تبلیغاتی:

 1. تصویر شناسنامه از تمامی صفحات و ارائه اصل آن
 2. گواهی عدم سو پیشنه کیفری با معرفی اداره کل
 3. عکس4*3 چهار قطعه
 4. تاییدیه اماکن نیروی انتظامی با معرفی اداره کل
 5. تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و ارائه اصل آن
 6. تصویر مدرک تحصیلی و ارائه آن

نکته: موارد بالا مربوط به مدیر مسئول و صاحب امتیاز می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تبلیغاتی سهامی خاص:

 1. کپی کارت ملی و کپی شناسنامه
 2. اصل گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 3. امضای اقرار نامه
 4. مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت تبلیغاتی با مسئولیت محدود:

 1. امضای اقرار نامه
 2. اصل گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 3. کپی شناسنامه و کارت ملی مدیر مسئول و صاحب امتیاز
 4. مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع ثبت

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید