آموزش

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی

از میان انواع خدمات تولید محتوا از قبیل، تولید محتوای متنی، ویدئویی، صوتی و اینفوگرافیک، تولید محتوای متنی را می‎‌توان از ارکان فرآیند تولید محتوا توصیف کرد. تقریبا هیچ وبسایتی اعم از دولتی، آموزشی، تجاری، سرگرمی و غیره را نمی توان یافت که فاقد کلمات و جملات باشد و همگی با استفاده از ابزار تاثیرگذار نوشتار سعی در جذب مخاطب دارند. این نوع محتوا اگر با چاشنی خلاقیت و هنر نویسندگی همراه باشد، موجی از کاربران را به سمت وبسایت شما سرازیر خواهد کرد. قلم زیبا با جاذبه خاصی که دارد، افسونگری می‌کند و گاه مخاطب را ساعت‌ها به خود مشغول می‌کند. اما برای تولید محتوا نیازمند به دانش کافی برای تاثیرگذاری بر مخاطب و همچنین جلب توجه موتور جستجوگر گوگل هستیم. آشنایی با اصول و قوانین سئو در کنار قلم قوی و جذاب، تولید محتواهای متنی کارآمدی را به ارمغان خواهد آورد. برای اطلاعات بیشتر و پرمحتوا، مثل همیشه با فانوس همراه باشید.

ساده ترین و در دسترس ترین روش تولید محتوا با کیفیت​

تولید محتوای متنی به انتقال اطلاعات و مفاهیم در قالب کلمات و جملات اطلاق می‌گردد و به کسی که به تولید محتوای متنی می‌پردازد محتوانویس گفته ‌می‌شود. متخصص تولید محتوای متنی اگرچه دست به قلم است ولی تفاوت‌های مهمی با یک نویسنده عادی دارد. یک محتوانویس، در حقیقت دو نوع مخاطب دارد. یکی کاربران و دیگری موتور جستجوی گوگل. محتوانویس ضمن رعایت اصول نگارشی و نویسندگی برای تاثیرگذاری قلم خود، الگوریتم‌های گوگل را هم باید در نظر بگیرد و از اصول سئو در نویسندگی مانند رعایت کلمات کلیدی کانونی و هم‌خانواده‌هایشان و نیز چگالی مناسب آن‌ها در متن غافل نشود.

شرکت فانوس بهترین و خلاق‌ترین کارشناسان تولید محتوا را برای ارائه خدمات به مشتریان خود گرد هم آورده است.

بازاریابی

تولید محتوای متنی وبسایت

درصد زیادی از هر وبسایت را محتوای متنی تشکیل می‌دهد. اما محتوای متنی چه اصولی دارد و چگونه می‌توان مقالات، توضیحات محصول و یا هر متن موثر دیگری را برای وبسایت خود ایجاد کرد؟

در واقع این موضوعات کمی تخصصی است؛ اما در ادامه دقیق‌تر توضیح داده‌ایم که محتوای متنی که توسط کارشناسان تولید محتوای شرکت فانوس تولید می‌شود، چه ویژگی‌هایی دارد و از چه استراتژی‌ای باید پیروی کنید:

مشخص کردن کلمات کلیدی

کلمات کلیدی که در بالا به ان اشاره شد، کلماتی هستند که کاربران برای یافتن مطلب مورد نظر خود سرچ می‌کنند. به عنوان مثال فردی که به دنبال خرید لپ تاپ است، در گوگل عبارت”خرید لپ تاپ” را سرچ می‌کند. به آنچه که در داخل گیومه قرار دارد یک کلمه کلیدی می‌گویند. برای تولید محتوای متن برای وبسایت خود لازم است که کلمات کلیدی مناسب را بشناسید. یکی از راه‌های شناخت کلمات کلیدی استفاده از راهنمایی‌های خود گوگل است. وقتی عبارتی را در گوگل سرچ می‌کنید، با چند پیشنهاد گوگل در زیر کادر جستجو مواجه می‌شوید. در صورتی که آن‌ها را مناسب ببینید، می‌توانید به عنوان کلمه کلیدی استفاده کنید. البته برای بررسی کلمات کلیدی ابزارهایی هم وجود دارند. google keyword planner و نیز google trends دو ابزار معروف برای بررسی کلمات کلیدی هستند. ابزار google trends برای مقایسه دو یا چند کلمه کلیدی به کار می‌رود.

استفاده از تیترهای جذاب

تیتر هر مقاله‌ تا حد زیادی تعیین‌کننده این است که مخاطب تا چه حد تمایل به خواندن اصل مقاله پیدا می‎‌کند. مقاله باید از تیتر جذابی برخوردار باشد تا مخاطب را ناخودآگاه به سمت خواندن مقاله سوق دهد. البته نباید در نوشتن تیتر اغراق کنید و عملا آنچه را که در متن به نگارش درآورده‌اید با عنوان مقاله در تضاد باشد. سعی کنید در نوشتن تیتر بین جذابیت و واقعی بودن تعادلی برقرار کنید. استفاده از صفات تفضیلی، مانند بهترین، زیباترین، جذابترین و غیره در تیتر، تاثیر مثبتی بر خواننده خواهد داشت.

تولید محتوا متنی یونیک

محتوای یونیک و منحصر به فرد تولید کنید. کپی‌برداری اصلا به نفع وبسایت نیست. همیشه برای نوشتن هر مقاله‌ای سعی کنید از منابع معتبر زبان اصلی که به روز هستند استفاده کنید. همیشه کسانی هستند که به دنبال مطالب دست اول و جدید در زمینه‌ای خاص هستند. در صورتی که حرف جدیدی برای گفتن داشته باشید، این دسته از مخاطبین را نیز به خود جذب خواهید کرد.

بازاریابی

استفاده از تیترها و زیرتیتر های جذاب

برای تولید محتوای متنی منسجم و باکیفیت، پیش از نوشتن مقاله، تیتر اصلی و زیرتیترها را مشخص کنید. با اینکار خط‌ مشی مقاله خود را تعیین می‌کنید و از سردرگمی بیرون خواهید آمد.

تولید محتوا و بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوا به زبان ساده عبارت است از تولید محتوای رایگان با هدف جذب مخاطب و معرفی برند خود به آن‌ها و در نهایت متقاعد کردن آن‌ها برای خرید محصولات شما یا استفاده از خدماتی که ارائه می‎‌دهید. مهم‌ترین نکته برای بازاریابی محتوا داشتن استراتژی مناسب است. همچنین شما برای دریافت بهترین نتیجه باید با متخصصین این حوزه همکاری داشته باشید.

کاربردهای تولید محتوای متنی چیست؟

محتواهایی که در قالب متن نوشته می‌شوند، اغلب از نوع مقاله هستند که کاربرد اصلی ‌آن‌ها پاسخ به نیازی از کاربران و یا اطلاع‌رسانی به کاربران در زمینه ‌های مختلف است. تولید محتوای متنی ضمن رفع نیاز کاربران یا پاسخ به سوالات آن‌ها، موجب می‌شود تا کاربران با سایت و برند آشنا شده و به احتمالا در آینده به مشتری واقعی تبدیل شوند. از محتوای محصول برای تبلیغات و خبررسانی نیز استفاده می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت که میزان کیفیت تولید محتوای شما، ارتباط مستقیم با موفقیت کسب و کارتان، خصوصا سایت شما دارد.

 

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید