آموزش

تیزر تبلیغاتی موفق

تیزر تبلیغاتی موفق

تیزر تبلیغاتی موفق

تیزر تبلیغاتی موفق

 

این سوال که چگونه تبلیغ کنیم از دغدغه های همیشگی صاحبان کسب و کار بوده است. شرکت تبلیغاتی فانوس این دغدغه را رفع می کند.

تیزر، یک روش برای در معرض قرار دادن تبلیغات به عموم با استفاده از روش هایی اعم از تلویزیون، رادیو یا رسانه های محیطی و چاپی است که با نشان ندادن کامل مفهوم، سعی در تحریک کنجکاوی مخاطب میکند. به عنوان مثال، در تصویری که در حال پخش است، شما نمی دانید با چه برند یا شرکتی رو به رو هستید. در واقع پیامی در حال انتقال است اما شما نمی دانید دقیقا هدف آن چیست.

پس باید گفت که تیزر تبلیغاتی ابزاری برای بازاریابی است که از پیام های جذاب و تکان دهنده برای ایجاد کنجکاوی کاربران استفاده می کند؛ یعنی به محصول اشاره می کند اما در نهایت نامی از آن نمی برد.

مفهوم گسترده تر دیگری نیز وجود دارد. اینکه قبل از عرضه یک محصول جدید در بازار، مثل یک بازی ویدیویی، اولین نمایش فیلم و یا سایر رویدادهای بزرگ، تیزر ذهن مخاطب را به خود درگیر کند. درواقع حس کنجکاوی مخاطب را تحریک می کند تا با خود بگوید: این به چه معناست؟

تیزر تبلیغاتی موفق

نکته اصلی این است که خیلی چیزها نباید در تیزرهای تبلیغاتی بیان شوند تا خریدار بالقوه نداند که دقیقا درمورد چه چیزی صحبت می شود. درواقع از نظر فنی، ممکن است تیزرهای تبلیغاتی حتی مستقیماً محصول را معرفی نکنند؛ اما باعث کنجکاوی مخاطب می شوند که ادامه تبلیغ و یا تبلیغ بعدی که در آن محصول معرفی می شود را ببیند. این ترفند برخلاف تبلیغات سنتی عمل می کند که به معنای واقعی کلمه نام محصول را به هر نحوی فریاد می کشند.

بنابراین با درک تیزر تبلیغاتی، دریافتیم یک تیزر می تواند هر چیزی باشد که احساسات مخاطب را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول و خدمات شما برمی انگیزاند. این می تواند یک فیلم، متن، فایل صوتی و یا هر چیز دیگری باشد.

ویژگی ها:

امروزه، تبلیغات به عنوان عنصری اساسی در اطلاع رسانی، ترغیب و یادآوری مشتریان درباره محصولات، مارک ها و شرکت ها شناخته می شوند؛ اما سوال اینجاست که ویژگی های تیزر تبلیغاتی موفق چیست؟

انواع درست و صحیح تبلیغات و همچنین استفاده از رسانه های مناسب برای انتقال محتوای تبلیغاتی به مخاطبان، بسیار موثر است. با رعایت ویژگی های تیزر تبلیغاتی موفق، مشتریان بازار هدف، مرحله معرفی و رشد چرخه محصول را با سرعت بالایی طی می کنند.

در میان انواع تبلیغات (رسانه ای، محیطی، چاپی و …)، تیزرهای تلویزیونی زیر مجموعه تبلیغات رسانه ای هستند. این نوع تیزرها، نوعی ویدئو مارکتینگ هستند و بیشترین و بهترین تأثیر را روی مخاطب دارند.

تیزر تبلیغاتی موفق

برای ساخت یک تیزر موفق، باید بهترین ایده های خلاقانه را ارائه داد که بتوانند مفهوم مورد نظر را در ذهن بیننده حک کنند. این ایده های نو در تیزر تبلیغاتی چیست؟

• شامل زیبایی های دیداری و شنیداری متناسب با سلیقه مخاطب باشد.

• ذهنیت مخاطب را بشناسید و ایده های جدیدی را برای انتقال پیام تبلیغاتی ارائه دهید.

• نیازها، خواسته ها و اهداف مشتریان را بشناسید و هدف تیزر را بر این اساس قرار دهید.

• یک سناریوی قوی داشته باشید که کاملاً با اهداف تیزر مطابقت داشته باشد.

• از عوامل خبره، اعم از کارگردان، فیلمبردار، تدوینگر و … برای ساخت تیزر استفاده کنید.

• مونتاژ و ویرایش حرفه ای برای تیزر خود درنظر بگیرید. تدوین گر یک تیزر تبلیغاتی موفق باید تبحر کافی در این زمینه داشته باشد و دوره های آموزشی مختلف مثل آموزش پریمیر، آموزش افترافکت، آموزش ادیوس و … را گذرانده باشد. تمامی این نرم افزارها در دوره تدوین فیلم و ساخت تیزر تبلیغاتی  موسسه آموزش عالی آرمان آموزش داده میشود.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید