آموزش

مزایای سوشیال مدیا در تبلیغات

مزایای سوشیال مدیا در تبلیغات

مزایای سوشیال مدیا در تبلیغات

امروز در این مقاله از فانوس در خصوص سوشیال مدیا صحبت می کنیم. اینکه سوشیال مدیا چیست و چه مزایایی دارد. اگر تا بحال کلمه سوشیال مدیا را نشنیده اید باید بگویم که این کلمه مربوط است به شبکه های اجتماعی و کار در آن به منظور جذب مخاطبین برای فروش و برندینگ. فانوس مسیر را روشن می کند پس بریم درباره سوشیال مدیاها بیشتر بدونیم.

تعریف سوشیال مدیا

در عبارتی کوتاه سوشیال مدیا شبکه های اجتماعی معنی میشود. سوشیال مدیا ها ابزاری محصوب میشوند برای بدست آوردن ترافیک و توجه مخاطبان به برند و کسب و کار شما.

تعریف سوشیال مدیا

یکی از راه کارهای بدست آوردن بازدیدکنندگان بیشتر یک برند استفاده از سوشیال مدیاهاست. استراتژی سوشیال مدیا ایجاد محتوای منحصر به فرد و سالم میباشد که به اشتراک گذاشته می شود. البته شایان ذکر است که اغلب محتوایی مفید است که یک خبر داغ از نظر مخاطبین باشد و بتواند به صورت ویروسی در کل شبکه اجتماعی بین کاربران رد و بدل شود (بدلیل جذابیت محتوا).

مطالبی که در سوشیال مدیاها به اشتراک گذاشته میشود هر مقدار که لایک و بازدیدکننده بیشتری داشته باشند باعث نمایش پر رنگ تر برند شما شده و آن را در نظر بازدیدکنندگان دیگر دارای ارزش بیشتری خواهند کرد.

 

سوشیال مدیا فرصت مناسبی برای بازاریابی است؟

به طور حتمی بله! چرا که این فضا به علت رایگان بودن و راحتی برای دسترسی، فرصتی بسیار مناسب برای بازاریابی بشمار میرود.

یکی از روش های تاثیرگذار برای بالا بردن رتبه سایت، و برندسازی کسب وکار در موتورهای جستجو اشتراک گذاری صفحات و اخبار شما در شبکه های اجتماعی است.

هرچه تعداد مخاطبین شما بیشتر باشد، لایک و کامنت شما بیشتر خواهد بود و جذابیت پست ها باعث انتشار آن بین کاربران خواهد شد که این امر موجب ایجاد سیگنالهای شبکه های اجتماعی شده و باعث بهبود رنک سایت شما در موتورهای جستجو میشود.

مثالی از شبکه های اجتماعی: 
فیسبوک،توییتر،گوگل پلاس،ویکی پدیا،لینکدین،پینترست،تلگرام،اینستاگرام و  …

موثرترین شبکه های اجتماعی برای تجارت شما کدامند؟

 1. فیسبوک
 2. گوگل پلاس
 3. توییتر
 4. پینترست
 5. اینستاگرام

مزایای سوشیال مدیا در تبلیغات

۶ معیار موفق بودن برند شما از طریق سوشیال مدیا

۱.تعداد لایک پست ها

در شبکه های اجتماعی هرچقدر تعداد لایک پست های گذاشته شده بیشتر باشد امکان دیده شدن پست ها هم افزایش می یابد.

زمانی که برای پست خود هشتگ انتخاب می کنید اگر آن پست با همان هشتگ تعداد لایک زیادی دشته باشد آن پست شما به ۹ پست برتر آن هشتگ رسیده و امکان دیده شدن آن به میزان زیادی افزایش می یابد.

این الگوریتم در اینستاگرام بسیار مشهود است.

۲.تعداد به اشتراک گذاشتن پست ها

هر مقدار که تعداد به اشتراک گذاشتن پست شما در شبکه های اجتماعی بیشتر باشد موجب افزایش بازدید شده و محتوای شما توسط کاربر بیشتر دیده می شود.

باید بدانید که اشتراک گذاری پست ها نسبت به تعداد لایک ها ارزش بیشتری دارد، به دلیل آنکه امروزه لایک کردن به امری ناخودآگاه تبدیل شده اما اشتراک گذاشتن پست شما توسط شخص دیگر نشان دهنده ی توجه افراد به محتوای شما و توصیه آن به دیگران می باشد.

۳.تعداد نمایش پست

برای آنکه محتوای شما شانس بیشتر دیده شدن داشته باشد تعداد نمایش پست (impression) دارای اهمیت می باشد و تعداد نمایش پست نشان دهنده آن است که چه تعداد کاربر (توسط لایک وکامنت) فالوورهای شما محتوا را دیده اند.

۴.تعداد کامنت پست ها

هرجه تعداد نظرات فالوورها و کامنت ها بیشتر باشد نشان دهنده ی جذابیت محتوا برای مخاطبان و همچنین کیفیت جملات شما در کپشن پست ها می باشد.

۵.تعداد بازدید از پروفایل

شبه های اجتماعی مانند لینکدین امکان مشاهده تعداد بازدید از پروفایل را دارا می باشد. گرچه تعداد بازدید از پروفایل برند شما نسبت به بقیه ی شاخص ها دارای اهمیت زیادی نباشد اما میزان علاقه ی افراد به بازدید از صفحه ی شما را نشان می دهد.

۶.یاداوری برند

باید بدانید که اندازه گیری یادآوری برند(Brand mention) یکی از ست ترین کارها در شبکه اجتماعی است، چرا که برای بهره مند شدن از ابزارهای تحلیلی در شبکه های اجتماعی نیازمند هزینه می باشد و مناسب زبان فارسی نیستند. اما با استفاده از این ابزارها اطلاعات خوبی از اینکه مخاطبان چه حسی و چه نظری در مورد برند شما در شبکه های اجتماعی دارند را بیان می کند.

استفاده از سوشیال مدیا ها برای مارکتینگ :

مزایای استفاده از سوشیال مدیا

 1. افزایش شهرت در شبکه های اجتماعی
 2. برند سازی در شبکه های اجتماعی
 3. شبکه های اجتماعی و سود آفرینی
 4. شبکه های اجتماعی و وفاداری به برند
 5. شبکه های اجتماعی و کاهش هزینه
 6. افزایش ترافیک سایت

استفاده از سوشیال مدیا ها برای مارکتینگ :

پیشنهاد ویژه فانوس برای حضور موثر در اینستاگرام

با خدمات بازاریابی اینستاگرام در شرکت تبلیغاتی فانوس کسب و کارتان را بیمه کنید و از داشتن پیشرفت لذت ببرید.

 

چطور در سوشیال مدیاها فعالیت کنیم؟

اینکه شما چطور در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید بسیار مهم است. باید بدانید که در هر شبکه اجتماعی، با توجه به کارکرد آنها، چطور باید فعالیت کنید.

این امر نیازمند کسب اطلاعات و دانش کافی به منظور فعالیت درست و حرفه ای در شبکه های اجتماعی است. اکثریت کسب و کارها فرصت لازم برای این منظور را ندارند.

ما در شرکت تبلیغاتی فانوس با ارائه خدمات ویژه در خصوص مدیریت شبکه های اجتماعی راه را برای شما آسان تر می نماییم.

در شبکه های اجتماعی بدرخشید! خدمات مربوط به مدیریت و تبلیغات در شبکه های اجتماعی را دنبال کنید.

همچنین می توانید با رفتن به صفحه اصلی از خدمات ویژه ما در زمینه صفر تا صد راه اندازی و رشد کسب و کار استفاده کنید. با فانوس همراه شوید تا کسب کارتان را به بهترین شکل بتوانید در اینترنت معرفی نمایید. ما بهترین پیشنهادها را برای شما و برندتان خواهیم داشت.

مزایای سوشیال مدیا در تبلیغات

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید