آموزش

نقش ارتباطات بازاریابی 

نقش ارتباطات بازاریابی 

نقش ارتباطات بازاریابی 

نقش ارتباطات بازاریابی 

 

ارتباطات بازاریابی راهکاری است که به واسطه آن شرکت ها تلاش می‌کنند تا مصرف کنندگان را مجاب کرده، آگاهی لازم را در اختیار آنها قرار داده و به طور مستقیم یا غیرمستقیم در مورد محصولات و برندهایی که به فروش می‌رسانند، به آنها یادآوری نمایند. ارتباطات، صدای شرکت و برندهای آن را ارائه می‌نماید، ارتباطات راهی است که به واسطه آن شرکت می‌تواند گفتگوها با مصرف کنندگان و روابط با آنها را ایجاد نماید. با تقویت وفاداری مشتری، شرکت ها می‌توانند در ارزش ویژه مشتری ایفای نقش نمایند.

نقش ارتباطات بازاریابی 

ارتباطات بازاریابی با نشان دادن این موضوع که محصول چگونه و چرا و همچنین توسط چه کسانی در چه مکان ها و زمان هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند کارکرد داشته باشد. مصرف کنندگان می‌توانند از این مساله آگاهی پیدا کنند که چه کسی محصول را ایجاد نموده و برند و شرکت معرف چه چیزی هستند و بدین ترتیب می‌توانند انگیزه لازم برای امتحان کردن با استفاده از محصول را پیدا کنند. ارتباطات بازاریابی به شرکت ها اجازه می‌دهد تا برندهای خود را به سایر افراد، مکان ها، رویدادها، برندها، تجربیات، احساسات و چیزهای دیگر ارتباط دهند. ارتباطات می‌توانند روی ارزش ویژه برند با ماندگار نمودن برند در ذهن مخاطب و ایجاد تصویری از برند) نقش داشته و همچنین فروش را تحریک نموده و حتی روی ارزش سهامداران نیز تاثیر داشته باشند.

فناوری و سایر عوامل به طور قابل توجهی شیوه پردازش ارتباطات توسط مصرف کنندگان و حتی تصمیم برای پردازش یا عدم پردازش این ارتباطات توسط مصرف کننده) را تغییر داده است. نفوذ سریع تلفن های هوشمند قدرتمند، ارتباطات اینترنتی با پهنای باند وسیع و وایرلس، و ضبط کننده های ویدئوی دیجیتالی با قابلیت رد کردن تبلیغات، اثربخشی رسانه های جمعی را تقليل داده اند. در سال ۱۹۶۰، یک شرکت این امکان را داشت که با استفاده از تبلیغ ۳۰ ثانیه ای پخش شده در سه کانال تلویزیونی به صورت همزمان (CBS ABC و NBC) به ۸۰ درصد از زنان آمریکایی دسترسی داشته باشد. امروزه برای دستیابی به چنین ارقامی، همان تبلیغ باید روی بیش از ۱۰۰ شبکه پخش شود.

چالش دیگر ازدحام تبلیغاتی رایج است. هر یک از ساکنان معمولی شهر روزانه به طور تقریبی با ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ پیام تبلیغاتی روبرو می‌شوند. محتواهای ویدئویی کوتاه مدت و تبلیغات در پمپ های بنزین، فروشگاه های خواربار فروش، مطب های پزشک و سایر فروشگاه های خرده فروشی به چشم می‌خورند. ارتباطات بازاریابی تقریبا در تمامی اشکال و در همه رسانه ها سیر صعودی داشته اند و برخی مصرف کنندگان احساس می‌کنند که این تبلیغات به شدت حالت تهاجمی دارند. بازاریاب ها باید در استفاده از فناوری خلاق باشند اما در زندگی مصرف کنندگان فضولی نکنند.

بازاریابی

آمیخته ارتباطات بازاریابی 

در این محیط ارتباطی جدید، گرچه تبلیغات اغلب یکی از اجزای اصلی برنامه ارتباطات بازاریابی است اما معمولا تنها جزء (یا حتی مهم ترین جزء) برای فروش و ساخت برند و ارزش ویژه مشتری نمی‌باشد. آميخته ارتباطات بازاریابی متشکل از هشت حالت اصلی برقراری ارتباط می‌باشد که شرکت تبلیغاتی فانوس در زیر بیان می‌کند با ما همراه باشید.

1. تبلیغات: هر نوع ارائه و ترویج غیرشخصی پولی از ایده های کالاها یا خدمات توسط حامی مالی شناخته شده با رسانه چاپی (روزنامه و مجله)، رسانه های پخش انبوه (رادیو و تلویزیون) رسانه های شبکه ای (تلفن، کابل، ماهواره، وایرلس)، رسانه های الکترونیکی (نوار صوتی، نوار ویدئویی، فیلم ویدئویی، سی دی رام، صفحه وب) و رسانه های نمایشی (بیلبورد، تابلو، پوستر).

2. ترویج فروش: مشوق های کوتاه مدت برای ترغيب امتحان کردن یا خرید یک محصول یا خدمت شامل ترویج های مصرفی (مانند نمونه ها، کوپن ها و پاداش ها)، ترویج های تجاری (مانند کمک هزینه های تبلیغاتی و نمایشی) و ترویج های کسب و کار و نیروی فروش (رقابت ها برای نمایندگان فروش).

3. رویدادها و تجربه ها: فعالیت ها و برنامه هایی که تحت حمایت مالی شرکت طراحی شده برای ایجاد تعاملات مرتبط با برند با مشتریان، شامل ورزش، هنر، سرگرمی و سایر رویدادها و فعالیت ها با رسميت کمتر. 

4. روابط عمومی و آوازه: برنامه های هدایت شده به صورت داخلی برای کارکنان شرکت با به صورت خارجی برای مصرف کنندگان سایر شرکت های دولت و رسانه ها برای ترویج با محافظت از تصویر شرکت با ارتباطات محصول منحصر به فرد.

5. بازاریابی آنلاین و رسانه های اجتماعی: فعالیت ها و برنامه های آنلاین برای جلب مشارکت مشتریان با مشتریان بالقوه و افزایش آگاهی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم، بهبود تصویر یا تحریک فروش.

6.  بازاریابی موبایلی: شکل خاصی از بازاریابی آنلاین که ارتباطات را روی تلفن های همراه تلفن های هوشمند یا تبلت های مصرف کننده قرار می‌دهند.

همراه با فانوس به پایان مجله مفید و کاربردی دیگری رسیدیم، اگر سوالی در مورد نقش ارتباطات بازاریابی باشد می‌توانید با ما به اشتراک گذاشته و پاسخ خود را دریابید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید