آموزش

نکات تولید محتوای حرفه ای 

نکات تولید محتوای حرفه ای 

نکات تولید محتوای حرفه ای

نکات تولید محتوای حرفه ای

 

همانطور که می ‌دانید، بیشتر مهارت ‌های الزامی برای یک تولیدکننده محتوای حرفه‌ ای با فن نگارش سروکار دارد. در ادامه به بیان عادت ‌هایی می ‌پردازیم که راه را برای پرورش این مهارت ‌ها هموار ‌کند.با شرکت تبلیغاتی فانوس با مقاله نکات تولید محتوای حرفه ای همراه باشید.

 1. برای مخاطبین هدف ‌تان، ویژگی ‌های خاصی در ذهن داشته باشید

هدف از تولید محتوای عالی، ارائه خدمات به آن دسته مخاطبانی است که امید دارید مشکلاتشان در حوزه مرتبط با فعالیت شما، برطرف گردد.نکات تولید محتوای حرفه ای،تولید محتوا به انگلیسی،تولید محتوا،محتوای سایت و وبسایت

آرون اورندورف (Aaron Orendorff)، یک کپی ‌رایتر برتر در حوزه کسب ‌و کار ، به کسب ‌و کار اعتقاد دارد هر محتوایی که می‌ نویسید باید «مخاطبین شما را از جهنم شخصی ‌شان نجات دهد».

در ادامه به دو موردی اشاره می ‌شود که وی فکر می‌ کند یک کپی ‌رایتینگ عالی باید داشته باشد.

هر محتوایی که خلق می ‌کنید باید قادر به انجام این دو کار باشد:

1. مخاطبش را از جهنم شخصی خود نجات دهد. 2. او را به بهشت شخصی خود هدایت کند. هدف از کپی ‌رایتینگ عالی نجات است… نه فروش!

توجه کنید تعداد مخاطبین (به‌ویژه در ابتدا) لازم نیست به یک‌ میلیون برسد یا حتی لازم نیست حتماً صد هزار نفر باشند.

همان ‌طور که تیم فریس (Tim Ferriss)، نویسنده، توصیه می ‌کند، هدف از کپی ‌رایتینگ یافتن جای ویژه‌ کوچک و دستیابی به افرادی است که به محتوای شما عشق می ‌ورزند. به تعبیری ساده ‌تر یعنی «1000 طرفدار حقیقی» که به‌ شدت با هر چیزی که می ‌نویسید ارتباط برقرار می ‌کنند؛ همین تعداد به‌ تنهایی می ‌تواند حرفه‌ ی خلاقانه شما را سرپا نگاه‌ دارد.

مشارکت فرهنگسرای اندیشه در رویداد «تولید و نشر محتوای فضای مجازی» - سریع ترین و به روز ترین اخبار استان البرز

 1. صادق باشید و لحن منحصر به ‌فردی داشته باشید

«Wait But Why» وبلاگی معروف با محتواهایی بلند و آموزنده همراه با آدمک ‌های خطی و نثری خنده‌ دار است. تیم اربن (Tim Urban)، نویسنده، خالق این لحن یکتا و درگیرکننده در وبلاگی است که برای بیش از یک ‌میلیون بازدید کننده در ماه، محتوا تولید می ‌کند.

تیم حتی روی یک جاویژه تمرکز نکرده چراکه در وبلاگ او درباره همه ‌چیز صحبت می‌ شود. به‌علاوه به ‌طور منظم به انتشار مطالب نمی ‌پردازد و فقط «گاهی اوقات» این کار را می ‌کند. مخاطبین تیم، عاشق او هستند و اغلب اگر مدتی محتوای جدید منتشر نکند از دست او عصبانی می ‌شوند.

آیا می ‌دانستید به ‌طور روزانه 4 میلیون پست وبلاگ منتشر می ‌شود و در هر دقیقه صدها ساعت ویدئو روی یوتیوب بارگذاری می‌ گردد؟نکات تولید محتوای حرفه ای،تولید محتوا به انگلیسی،تولید محتوا،محتوای سایت و وبسایت

برای اینکه در این دریای مملو از محتوا از دیگران متمایز شوید باید:

 • بهترین محتوای موجود در اینترنت را در مورد موضوع منتخب خود منتشر کنید.
 • در مورد این موضوع به شیوه‌ خودتان بنویسید یعنی صادق باشید و از لحن یکتای خود استفاده کنید.

حالا برای شروع باید بدانید که پیدا کردن لحن خودتان شامل مطالعه‌ مستمر محتواهای دیگر نویسندگانی است که دوست دارید از آن‌ ها الهام بگیرید.

 1. در تولید محتوا روی دست ‌یابی به اهداف (شاخص ‌های کلیدی عملکرد-KPI) متمرکز شوید

آیا می ‌دانید برای داشتن یک حرفه‌ تولید محتوای باثبات و موفق به چه چیزی نیاز دارید؟

باید طرز تفکری کاربردی داشته باشید. وقتی اقدام به تولید محتوا می ‌کنید مخاطبینتان را نیز در ذهن داشته باشید تا آن ‌ها با شادمانی در انتهای هرماه به شما در پرداخت قبض‌ هایتان کمک کنند.

دست‌ یابی به این هدف از طریق مرتبط ساختن شاخص ‌های کلیدی عملکرد (KPI) با محتوایتان امکان ‌پذیر است. چند نمونه از این شاخص ‌ها را در ادامه آورده ‌ایم:

 • تعداد بازدیدها/ترافیک ویدئو
 • تعداد به‌اشتراک ‌گذاری ‌ها در رسانه ‌های اجتماعی
 • تعداد ثبت ‌نام‌ ها در خبرنامه ‌های ایمیلی و تعداد مشترکان جدید کانال ‌های یوتیوبی به ازای هر ویدئوی تولیدی
 1. به‌طور منظم محتوا تولید کنید

در سال 2015، یکی از گزارش ‌های هاب ‌اسپات نشان داد، شرکت ‌هایی که ماهانه بیش از 16 پست وبلاگی منتشر می ‌کنند تقریباً 3.5 برابر بیشتر از آن‌ هایی که بین 0 تا 4 پست وبلاگ منتشر می ‌کنند، بازدید کننده دارند.

توصیه می ‌شود در هر هفته حداقل یک ویدئو در یوتیوب آپلود کنید. اگر تعدادش را بیشتر کنید به رشد کانالتان کمک زیادی خواهد شد.نکات تولید محتوای حرفه ای،تولید محتوا به انگلیسی،تولید محتوا،محتوای سایت و وبسایت

تولید و انتشار منظم باعث می ‌شود مخاطبین شما در فاصله‌ های زمانی معین منتظر انتشار محتواهای شما باشند. به‌ علاوه این کار شما را در ارسال محتوا برای مخاطبان در معرض یک روال ثابت و یکنواخت، استقبال از بازخورد و بهبود مهارت‌ های خلاقانه‌ تان قرار می ‌دهد.

آشنایی با تولید محتوا فضای مجازی و نکات مربوط به آن - بازاریابی محتوا

 1. از داده ‌ها جهت الهام ‌بخشی به اقدامات تولید محتوای‌ تان بهره‌ مند شوید

اگر تلاش یکسانی برای تولید محتوا کرده باشید، تعداد 100 بازدید را به 10 بازدید ترجیح می ‌دهید؟

خب پس تنها به تحقیق در مورد کلمه ‌های کلیدی نیاز دارید تا ایده ‌های تولید محتواهایتان را با زبانی که کاربران ترجیح می‌ دهند بیان کنید.نکات تولید محتوای حرفه ای،تولید محتوا به انگلیسی،تولید محتوا،محتوای سایت و وبسایت

این تحقیق شامل یافتن عبارت‌ هایی توسط افرTادی است که به خواندن/ تماشای محتوای شما علاقه‌ مندند شده ‌است. ازاین ‌رو می‌ توانید با استفاده از زبان مخاطبین خود میزان دسترسی ‌تان (reach) را افزایش دهید.

جنبه‌ ی کاربردی دیگر داده‌ ها افزایش سطح تعهد نسبت به نوع محتوایی است که برای مخاطبین شما مناسب است. این از آن دارایی ‌هایی است که ارزشش باگذشت زمان افزایش می ‌یابد.

مشتریان راغب را گمراه نکنید!

اگر نکته مهمی وجود دارد، آن را در قسمت زیرین، در بخش جعبه تماس یا در بخشی جداگانه قرارش دهید. لطفاً، آن را وسط یا انتهای پاراگراف یا در انتهای صفحه قرار ندهید.

نباید از این نکته غافل می ‌شدید، برای همین فانوس آن را در قالب یک تیتر فرعی مطرح کرد.

روی مزایا برای مشتری تمرکز کنید. 

تا حد امکان، روی مزایای مشتری تمرکز کنید تا شرکت. خوانندگانی که سرشان شلوغ است، زمانی که متوجه شوند متن تبلیغاتی موردنظر در راستای منفعت ‌رسانی به آن‌ ها نوشته شده، بیشتر درگیر وبسایت شما خواهند شد. یک راه برای انجام این کار آغازش با یک فعل فراخوان به اقدام طور است؛ در مورد کاری که مشتری می ‌تواند انجامش دهد.

از درج بلوک ‌های متنی طولانی خودداری کنید.

کاربران اینترنتی، متن ‌ها را نمی ‌خوانند. آن‌ ها متون را سریع اسکن می ‌کنند، از روی خیلی پاراگراف ‌ها می ‌پرند، از یک لینک به لینک دیگر سر می ‌زنند. بازدیدکنندگان وب سایت می‌ خواهند سریع به اطلاعات موردنظرشان دست پیدا کنند. هدف آن ‌ها جستجو و پیدا کردن سریع و آسان مطالب است.

چرا باید از نرم‌افزار فلان استفاده کرد؟

نرم افزار فلان ترکیبی نادر از افراد، فناوری ‌ها و تخصص تجاری را برای پیشرفت کار شما فراهم می ‌کند. نرم ‌افزار ما داده ‌ها و ابزارهای گزارش‌دهی را برای ارائه اطلاعات تجاری و تصمیم ‌گیری هوشمندانه به شرکت شما ارائه می ‌دهد.

این پلتفرم با کاربری آسان باعث افزایش کارآیی و یکپارچه ‌سازی CRM شما می ‌شود. همه این ‌ها همراه با تیم متخصص و پرانرژی ما، نرم ‌افزار فلان را به عنوان یک انتخاب هوشمند در اختیار شما قرار می ‌دهد.

بجای مورد بالا، مثال زیر را امتحان کنید:

چرا باید از نرم ‌افزار فلان استفاده کرد؟

نرم افزار فلان ترکیبی نادر از افراد، فناوری ‌ها و تخصص تجاری را برای پیشرفت کار شما فراهم می ‌کند.

* داده ‌ها و گزارش‌دهی

دریافت اطلاعات و ابزارهای گزارش ‌دهی برای کسب اطلاعات تجاری و اتخاذ تصمیمات هوشمندانه ‌تر در شرکت

* کارآیی

تسهیل روند کاری شما با یک پلتفرم با کاربری آسان برای تمامی کارکنان

* ادغام نکات تولید محتوای حرفه ای،تولید محتوا به انگلیسی،تولید محتوا،محتوای سایت و وبسایت

به‌سادگی با سامانه CRM و سایر فناوری ‌های خود یکپارچه شوید.

* تیم فوق ‌العاده

تیم ما، از گروهی از متخصصان بهره می ‌برد و در هر مرحله از مسیر شما را همراهی می ‌کنند.

هر دو مثال یک مطلب را می ‌رسانند (با یک تعداد کلمات مشابه)، اما احتمال بیشتری دارد که به کمک نوع دوم، این مطالب بیشتر خوانده شود و در طراحی جذابتر به نظر برسد. توجه داشته باشید که چگونه سرفصل ‌های جداگانه برای هر نقطه امکان اسکن را آسان ‌تر می ‌سازد.

چگونه تیم تولید محتوا تشکیل دهیم

تکه ‌های محتوایی ظاهر جذاب ‌تری دارند (خواندن و اسکن آن بسیار ساده‌ تر از یک پاراگراف طولانی است).

کپی ‌رایتینگ، یک تجربه کاربری عالی

این مراحل مواردی سلیقه ‌ای نیستند. بلکه همه‌ شان، در جهت انجام بهترین کارها و اطمینان از این مسئله صورت می ‌گیرد که خواننده شما بتواند به مطالب موجود در وب سایت B2B شما دسترسی پیدا کند، آن را بخواند و درگیرش شود.

نکات تولید محتوای حرفه ای،تولید محتوا به انگلیسی،تولید محتوا،محتوای سایت و وبسایت

تولید محتوا سایت و شبکه های اجتماعی چه تفاوت هایی دارند؟

تجربه ای در زمینه تولید محتوا استراتژیک دارید؟

با دنبال کردن مقالات بازاریابی محتوا در فانوس می توانید کلیه اصول و قواعد بازاریابی و تولید محتوا را آموزش ببینید و مورد استفاده قرار دهید.

نظرات و سوالات خود را در زمینه تولید و بازاریابی محتوا کامنت بگذارید، کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند.

همچنین می توانید با وارد کردن ایمیل/شماره تماس خود را در این صفحه وارد نمایید و از خدمات مشاوره و پکیج خدمات تولید و بازاریابی محتوای شرکت تبلیغاتی فانوس استفاده کنین.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید