آموزش

 CPM و CPC در افیلیت مارکتینگ

 CPM و CPC در افیلیت مارکتینگ

 CPM و CPC در افیلیت مارکتینگ

CPM و CPC در افیلیت مارکتینگ

 

در ابتدا توصیه می‌کنیم تا نوشته افیلیت مارکتینگ را در مجله آنلاین فانوس بخوانید تا این قسمت برای شما قابل فهم تر باشد.

اگر شما در تبلیغات و بازاریابی در مرحله‌ای قرار دارید که شناحته شدن و دیده شدن و در واقع موفقیت در افیلیت مارکتینگ و برند برایتان اهمیت بیشتری دارد، استفاده از روشی که در آن تبلیغ شما نمایش داده می‌شود (CPM) بیشتر مهم خواهد بود. البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که مدل تسویه حساب برای هر یک کلیک (CPC) در مقایسه با روش نمایش آگهی ریسک پایین‌تری دارد.

در کل اگر هدف شما شناخته شدن برندتان باشد، روش (CPM) گزینه مناسب‌تری است. همچنین کلیک بر روی بنر تبلیغاتی صرفا به معنای خرید آن محصول نمی‌باشد. ولی برای اطلاع یافتن از میزان دیدن آن روش درستی است.

 CPM و CPC در افیلیت مارکتینگ

فواید افیلیت مارکتینگ (سیستم همکاری در فروش) برای ناشران افیلیت

بیشتر کسانی که کسب و کارهای کوچک دارند سیستم همکاری در فروش را برای تبلیغ کار خود به کار نمی‌گیرد. در واقع این روش بازاریابی از روش‌های بهینه تبلیغات در رسیدن به تارگت‌های مشخص شده است و در حوزه مارکتینگ جزء آن دسته از پلن‌هایی است که ROI بسیار بالایی دارد.

چون شما که تبلیغ را به ناشران افیلیت می‌دهید، برای زمانی که به آنچه که انتظار دارید برسید هزینه خواهید کرد. به همین دلیل است که افیلیت مارکتینگ تنها روش بازاریابی است که اصلا ریسکی ندارد. بخاطر همین شما اگر بخواهید این مدل بازاریابی را شروع کنید، نیازی به سرمایه اولیه ندارید. به همین سبب این روش برای کسب و کارهای خرد و موفقیت در افیلیت مارکتینگ نیز موثر است.

منتشر کنندگان تبلیغات، سیستم همکاری در فروش را بسیار کارآمد می‌دانند. به دلیل اینکه بدون داشتن انبار و انبار کردن محصولات آن‌ها را می‌فروشند.

کسب درآمد در افیلیت مارکتینگ وابسته به موارد زیر است:

  • شبکه تبلیغاتی که با قرار است با آن کار کنید قابل اعتماد باشد و اندازه بازدهی آن
  • بنرهای تبلیغاتی که در بلاگ و سایت خود قرار می‌دهید و مبلغی که از صاحبان افیلیت برای رسیدن به اهدافشان دریافت می‌کنید.
  • داشتن شناخت در مورد بازدیدکنندگان وب‌سایت خودتان که بیشتر به چه محصولاتی علاقه داشته و احتمال اینکه از چه نوع محصولاتی بیشتر استقبال می‌کنند.

دلیل شکست در افیلیت مارکتینگ

افراد بسیار زیادی دارای کسب و کارهای بزرگی بوده و همچنین وب‌سایت‌هایی برای بیزینس خود دارند و برای رسیدن به درآمد بسیار تلاش می‌کنند. ولی برای رسیدن به درآمد خوب از راه افیلیت مارکتینگ، باید مهارت‌های خوب در زمینه دیجیتال مارکتینگ، طراحی سایت، سئو سایت داشته و ماجرای کپی رایتینگ را هم رعایت کنید.

در واقع شما به یک مجموعه و تیم مجرب نیاز دارید تا وب‌سایت شما را برای موفقیت در افیلیت مارکتینگ بهینه سازی کند. در ادامه با فانوس همراه باشید راه‌هایی را برای شما عزیزان بگوییم تا در این بازاریابی به موفقیت برسید. CPM و CPC در افیلیت مارکتینگ

روش‌های رسیدن به اهداف در افیلیت مارکتینگ

1- شناخت مخاطب

از مهم‌ترین نکات، شناختن مخاطب‌های خود است تا محصولی که مد نظر آنها است را معرفی کنید. کسانی که به تازگی به این راه قدم گذاشته‌اند، تمام محصولات پر فروش و معروف را در بلاگ یا سایت خود می‌گذارند. قرار دادن محصولات مختلف بدون در نظر گرفتن سلیقه مخاطبان و کاربران هم بازدهی تبلیغات افیلیت را کم می‌کند و هم ترافیک سایت کاهش می‌یابد.

بهترین روش این است که شما محصولاتی را در سایت خود قرار دهید که با ماهیت سایت خودتان ارتباط داشته باشد. برای مثال، وب‌سایتی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارد، تبلیغات فروش موس و کیبورد فکر خوبی برای شروع همکاری در سیستم فروش نخواهد بود.

چون کاربرانی روی سایت شما آنلاین هستند و محتوای مربوط به حوزه دیجیتال وب‌سایت شما را مطالعه می‌کنند. قطعا برای آن‌ها خرید موس و کیبورد اهمیتی ندارد. پس بهترین کار شناختن دقیق نیازهای کاربران و مخاطبان است، تا محصولاتی را به آن‌ها ارائه دهید که نیاز دارند.

2- داشتن محتوای با کیفیت در سایت یا وبلاگ

افزایش پیدا کردن ترافیک سایت رابطه مستقیمی با موفقیت در افیلیت مارکتینگ دارد. یکی دیگر از روش‌هایی که باعث می‌شود شما در بازریابی افیلیت کسب درآمدتان افزایش پیدا کند، تولید محتوا خوب و با کیفیت به شکل مستمر است. این کار بر روی سئو سایت تاثیر گذاشته و سئو هم در افزایش ترافیک سایت بی تاثیر نیست.

برای اینکه کاربران و مخاطبان دائمی داشته باشید، سعی کنید محتوایی تولید کنید که با مضوع کاری سایت خودتان ارتباط داشته باشد. با روش‌های سئو شما می‌توانید کاربران جدید را به سایت خود بیاورید و آن‌ها را به کاربران دائمی خود تبدیل بکنید.

3- صدافت در بازاریابی افیلیت

سعی کنید محصولاتی را در وب‌سایت خود قرار دهید که خودتان به اصالت آن باور دارید. همچنین در ارائه یک محصول خیلی توضیحات اغراق آمیز ندهید. در نهایت کاربران دائمی ترافیک وب‌سایت را همیشه در اوج نگه می‌دارند. ارائه محصولاتی که از کیفیت پایینی برخوردارند اعتماد کاربران را نسبت به سایت شما از بین می‌برد و باعث پایین آمدن ترافیک سایت شما می‌شود.

4- در مورد محصولات خود ویدئو انتشار دهید

ترجیح کاربر برای خرید محصول این است که آن را ببیند. با نشر ویدئو برای محصولات، اعتماد کاربر برای خرید محصول جلب می‌شود. این کار روند خرید محصول از سمت کاربر را پرسرعت می‌کند. خواندن توضیحات طولانی محصول کاربر را خسته کرده و از خرید منصرف می‌کند. حتما در پایان ویدئو یک عبارت یا جمله‌ای بیاورید تا کاربر را تشویق به خرید محصول یا کلیک روی لینک تبلیغات افیلیت شما بکند.

 

 CPM و CPC در افیلیت مارکتینگ

استفاده از استراتژی‌های جدید در سیتم همکاری در فروش

1- محصولاتی را معرفی کنید که با آن‌ها آشنایی دارید

جلب اعتماد کاربر بسیار حائز اهمیت است و منجر به موفقیت در افیلیت مارکتینگ شما شده و می‌توانید با ارائه محصولی که هیچ اطلاعاتی از آن ندارید تمام این اعتماد به دست آمده را نابود کنید. به هیچ عنوان به صورت مستقیم به مخاطب نگویید که این محصول را بخرد، فقط پیشنهاد خرید را بکنید. در این حوزه هر چقدر که پیشنهادات خوب و مفیدی داشته باشید، احتمال اینکه بازدید سایتتان بالاتر برود خیلی بیشتر است.

2- تبلیغ اجناس سایر فروشگاه‌ها

یکی از نکات مهم این است که شما با فروشگاه‌های مختلفی کار کنید و محصولاتشان را در سایت خود قرار دهید. فروشگاه‌هایی که هر کدام در حوزه‌های مختلفی فعالیت دارند. این عمل باعث می‌شود تا کاربرانی با هر سلیقه و کسب و کاری را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید و تبلیغات خود را نیز گسترده‌تر‌ انجام دهید.

3- بر منابع که از ترافیک بازاریابی افیلیت بدست ‌می‌آید وقت بگذارید

شما باید بدانید ترافیک وب‌سایت شما از چه مناطقی است و تعداد ورودی‌های سایت را باید چک کنید. رنج سنی و جنسیت، مدت زمانی که کاربر در یک صفحه می‌ماند، اینکه کاربر با چه پلتفرمی وارد سایت می‌شود و ..

این عوامل می‌تواند شما را در معرفی محصولاتتان بسیار کمک کند. شما می‌توانید با استفاده از گوگل آنالیتیکس تمامی این منابع رو کنترل کرده و ببینید. تمامی این اطلاعات می‌تواند باعث موفقیت در افیلیت مارکتینگ باشد.

از اینکه فانوس را در این مجله کاربردی با عنوان CPM و CPC در افیلیت مارکتینگ همراهی کردید متشکریم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید