آموزش

CRM چیست؟(2)

CRM چیست؟(2)

CRM چیست؟(2)

CRM چیست؟(2)

 

در مقاله قبلی از شرکت تبلیغاتی فانوس ، برای شما خوانندگان گرانقدر CRM را تا حدودی توضیح داددیم و حالا بریم به تکمیل داده هایی که در ذهنتان هست و به سوالاتتان پاسخ دهیم.

با فانوس همراه باشید برای افزایش اطلاعات خود و پیشرفت کسب و کارتان به نحو احسن:

چرا CRM؟

در عرصه تجارت، حفظ مشتریان فعلی و گسترش کسب‌وکار مسئله مهمی است. هزینه‌هایی که صرف پیدا کردن مشتریان جدید می‌شود خود نشان‌دهنده اهمیت هر یک از مشتریان کنونی است. هر چه مشتری فرصت بیشتری برای انجام کسب‌وکار با شرکت شما داشته باشد، احتمال موفقیت شرکت بیشتر است. یکی از راه‌های دستیابی به این هدف گشودن کانال‌های فروش مستقیم، فروش آنلاین، فرانشیز و استفاده از عامل‌های فروش و غیره است. هر چند با افزوده شدن بر تعداد کانال‌ها، مدیریت ارتباط با مشتری نیز سخت‌تر می‌شود.

استفاده از تکنیک‌های مدیریت ارتباط با مشتری به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا نسبت به رفتار مشتریانشان آگاهی یافته و عملیات تجاری‌شان را طوری تغییر دهند تا در مسیر خدمت به مشتری قرار گیرد. درواقع CRM به کسب‌وکارها کمک می‌کند که به ارزش مشتریانشان پی برده و برای بهبود ارتباط با آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند. هر چه شناخت بیشتری از مشتریان خود داشته باشید طبیعتاً نسبت به نیازهایشان نیز پاسخگوتر خواهید بود.

CRM چیست و چرا برای کسب و کارتان حیاتی است؟ - زومیت

با تمرکز بر روی موارد زیر می‌توان به اهداف CRM دست یافت:

  • شناخت عادات، نظرات و ترجیحات مشتریان
  • تهیه پروفایل افراد و گروه‌ها برای سرمایه‌گذاری مؤثرتر و افزایش فروش
  • تغییر مسیر عملیات به‌گونه‌ای که منجر به بهبود ارائه خدمات به مشتری و بازاریابی شود

بهره‌گیری از CRM تنها محدود به استفاده از نرم‌افزارهای مدیریتی قوی نیست، بلکه باید کسب‌وکار را نیز منطبق با نیاز کاربران اصلاح کرد..شرکت تبلیغاتی،آژانس تبلیغاتی،مشاوره کسب و کار،طراحی سایت،تولید محتوا،بازاریابی استراتژیک،فانوس

چرا شرکت‌ها باید از نرم‌افزار CRM استفاده کنند؟

این روزها همه‌چیز به‌صورت فرم‌های الکترونیک و به‌صورت برخط (online) انجام می‌شود. بدیهی است که دلایل مناسبی برای انجام این کارها به‌صورت الکترونیک وجود دارد. اطلاعاتی که به فرم‌های الکترونیک وارد می‌شود نسبت به طبقه‌بندی پرونده‌ها دارای سرعت بیشتر و دستیابی راحت‌تر بوده و فضای کمتری را نیز اشغال می‌نماید. 

ایده‌های عمومی در خصوص استفاده از نرم‌افزار CRM

یک نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برنامه‌ای است که به کاربران اجازه می‌دهد تا:

1– به‌صورت برخط اطلاعات را وارد نمایند.

2– به‌صورت برخط اطلاعات را ثبت نمایند.

3– به‌صورت برخط به اطلاعات دسترسی داشته باشند.

4-اطلاعات با پروتکل‌های حفاظتی محافظت‌شده است.

5– دارای کاربردهایی مانند ایجاد گزارش، محاسبه اطلاعات، تقویم و زمان‌بندی تماس‌ها و اطلاعات نیز هستند.

6– اطلاعات واردشده می‌تواند برنامه‌های دیگر که به‌صورت خاص در یک صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند را ایجاد نماید.

اساساً این بدین معنی است که اطلاعات و داده‌ها برای نسل‌های آینده ذخیره شده و مدیریت می‌گردند و به‌راحتی برای افراد منتخب بر اساس سطح دسترسی که توسط کاربر ارشد تعریف می‌شود قابل دریافت، مشاهده و دسترسی هستند.

شرکت تبلیغاتی،آژانس تبلیغاتی،مشاوره کسب و کار،طراحی سایت،تولید محتوا،بازاریابی استراتژیک،فانوس

اهمیت نرم افزار CRM - ایسنا

شرکت تبلیغاتی،آژانس تبلیغاتی،مشاوره کسب و کار،طراحی سایت،تولید محتوا،بازاریابی استراتژیک،فانوس

نرم‌افزار CRM علمی، کارا و سودمند

مهم‌ترین جنبه یک نرم‌افزار CRM ذخیره اطلاعات آن است. به‌هرحال مهم‌ترین عاملی که باعث عدم سرمایه‌گذاری بر روی این نرم‌افزار می‌گردد عدم توجه به امنیت، سرعت، گزارش‌گیری و برنامه‌ریزی و دستیابی راحت به اطلاعات موجود در نرم‌افزار است.

به‌عنوان مثال آقای الف: اطلاعات مرتبط با کار خودش را در این نرم‌افزار وارد می‌کند در این صورت برخی از عملکردهای مفیدی که این نرم‌افزار خواهد داشت عبارت‌اند از:

-دسترسی به اطلاعات محدود بوده و وابسته به میزان دسترسی تعریف‌شده برای هر شخص خواهد بود. افراد متفاوت می‌توانند دارای سطوح دسترسی متفاوت باشند؛ مانند برخی افراد که فقط اجازه مشاهده اطلاعات را دارند یا برخی هم اجازه ورود اطلاعات و هم اجازه مشاهده دارند. برخی دیگر اجازه ورود و اصلاح اطلاعات را هم دارند.

-دسترسی به اطلاعات می‌تواند به‌آسانی کنترل و مانیتور شود. نرم‌افزار CRM به‌راحتی با دادن گزارش در خصوص کسانی که اطلاعات را مشاهده، ویرایش، دانلود یا وارد نموده‌اند به شما در این خصوص کمک خواهد کرد.

-اطلاعات یک مشتری مشخص می‌تواند توسط هر شخص دیگر (با دسترسی تعریف‌شده) مشاهده گردد؛ بنابراین زمانی که مشتری به شرکت تلفن زده یا شخصاً مراجعه نموده است افراد با پرسیدن سؤالات امنیتی می‌توانند تاریخچه خدمات انجام شده جهت مشتری را دریابند و این به ایجاد رابطه بهتر کمک خواهد نمود.

-تمام نیازهای گزارش‌گیری به‌سادگی با فشردن یک دکمه می‌تواند انجام شود. این نرم‌افزار می‌تواند این نوع گزارش را در هر جا یا هر زمانی ایجاد کند.

-دسترسی سریع در هر مکان به اطلاعات: فرض کنید یک مشتری زمانی که خارج از محل کار هستید با شما تماس گرفته است با این نرم‌افزار و فقط با باز کردن لپ‌تاپ خودتان می‌توانید به اطلاعات لازم از طریق متصل شدن به سرور دست یابید.

-این اطلاعات ثبت‌شده برای نسل‌های آینده و حفاظت و حمایت از آنها می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

20 سال پیش، انجام این کار به معنی نگهداری چندین تن کاغذ، گزارش و یادداشت‌هایی بود که در یک کمد فلزی نگهداری می‌شدند؛ اما این روزها این کارها می‌تواند به‌وسیله یک درایو کامپیوتری کوچک که خیلی بیش از کاغذهای کپی که احتمال خراب شدن و از بین رفتنشان بود انجام گردد.

در انتها اینکه این نرم‌افزار می‌تواند به هر رده و سطح اداری توانایی انجام هر کاری را با سرعت بالاتر داده و این باعث آزادسازی زمان‌های اضافی می‌گردد که می‌تواند صرف مشتری گردد. بدیهی است هرچه تعداد مشتریان بیشتر باشد سود بیشتری عاید شرکت خواهد شد و به یاد داشته باشید مشتریان علاقه ندارند که وقتشان بیهوده صرف شود پس به آنها خدمات لازم را در کمترین زمان ممکن و بدون هدر دادن آن بدهید و برای خودتان مشتریان وفادار دست‌وپا کنید. 

چرا CRM برای کسب‌وکار و شرکت‌های کوچک نیز ضروری است؟

امروزه شرکت‌ها و سازمان‌ها در کسب‌وکار اغلب از نرم‌افزار CRM برای اتوماسیون فروش خود استفاده می‌کنند.

اتوماسیون فروش، کمپانی‌ها را قادر به تکمیل همه داده‌های تجارت برای فروش، مارکتینگ، پشتیبانی و غیره در یک بسته نرم‌افزاری مجاب می‌سازد. در این مسیر شرکای تجاری قادر به فراهم‌سازی ارتباط بدون شکاف با مشتریان می‌باشند زیرا هر حرکت در سیستم گزارش داده و حساب شده است.

CRM می‌تواند برای نیازهای هرگونه تجارت منحصربه‌فرد کوچکی برنامه‌ریزی شود تا به تحلیل مارکتینگ، فروش، پیدا کردن نقاط سبقت، تغییرات برای سبقت گرفتن، ارتباط مرکزی مدیریت، مدیریت رسانه اجتماعی و دیگر مسائل کمک کند. مدیران از این داده‌ها برای تشخیص کلیدهای مشتریان (مشتری یابی) خود برای تخصیص سرمایه در جهت رسیدن به حداکثر سود استفاده می‌کنند. اگر هر فرد فروشنده مدارک مربوط به هر داده را در سندها تنظیم کند مدیران در یک چشم به هم زدن قادر به تشخیص موقعیت‌های با ارزش کاری خود و رسیدن به اهداف خود می‌باشند. گزارش‌ها می‌توانند به‌صورت خودکار به اطلاعات مورد نیاز تبدیل و مسیریابی شوند.

CRM به مدیران اجازه می‌دهد تا به‌آسانی عملکرد بهترین کارمند خود را تشخیص داده و پاداش او برای دستیابی به این عملکرد را اهدا کند تا مسیر سبقت به‌صورت خودکار پدیدار شده و اطلاعات فروش‌ها با مرکز مارکتینگ به اشتراک گذاشته شده و جدول افت‌وخیز تولید به دست آید.

پیش‌بینی نیز یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های تجارت است و دیگر مسئله‌ای است که سیستم CRM در آن به‌خوبی می‌درخشد. جدول فروش به‌صورت خودکار گردآوری و درجه‌بندی می‌شود و سپس به‌صورت فرمت‌های قابل‌فهمی مانند گراف‌ها یا جداول نمایش داده می‌شود که می‌تواند به پیش‌بینی‌های ابتکاری کمک نماید.

شرکت تبلیغاتی،آژانس تبلیغاتی،مشاوره کسب و کار،طراحی سایت،تولید محتوا،بازاریابی استراتژیک،فانوس

از اینکه تا آخر مقاله CRM چیست؟(2) مارا همراهی کردید مفتخر و مسروریم و در مقالات دیگر در سایت فانوس با عنوان های متاثر در کسب و کارتان و افزایش درامد در انتظارتان هستیم.

شرکت تبلیغاتی،آژانس تبلیغاتی،مشاوره کسب و کار،طراحی سایت،تولید محتوا،بازاریابی استراتژیک،فانوس

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید