آموزش

تبلیغات اینترنتی و اهمیت آن

تبلیغات اینترنتی و اهمیت آن

تبلیغات اینترنتی و اهمیت آن

 

مراجعین وب هدفمند هستند و به تبلیغاتی كه به هدف آنها مربوط نشود، توجهی نمیكنند. برای موفقیت، آگهی ها باید با اهداف و آنچه در ذهن كاربران است، هماهنگ باشد. دلایل مختلفی برای عدم موفقیت تبلیغات روی وب وجود دارد. اما این موضوع زمانی قابل توجه است كه آگهی به موضوع مورد علاقه كاربر مربتط باشد و باز هم شكست بخورد. چرا این اتفاق می افتد؟ برای شروع باید علل موفقیت تبلیغات متنی در موتورهای جستجو را بررسی كنیم. هر كاربری به دنبال یك هدف است ممكن است دنبال اطلاعاتی درباره دوربینهای دیجیتال باشد یا بخواهد كتابی خریداری كند. در هر صورت، توجه كاربر كاملا به مسائلی معطوف است كه به نحوی او را به هدف خود میرساند. هنگامی كه كاربر عنوانی برای جستجو وارد می كند، موتور جستجو آگهی هایی را كه مستقیما مربوط به موضوع جستجو باشد، برمیگرداند. بنابراین كاربران آنها را مشاهده و دنبال میكنند. حتی این گونه آگهی ها موثرتر از نتایج دیگر جستجو هستند زیرا نشان دهنده اعتبار تبلیغ كننده و علاقه او به جذب مشتریان است.

● نشانه گرفتن اهداف كاربر
متوجه شدیم كه رمز موفقیت تبلیغات مطابق بودن آن با اهداف كاربر است. برای رسیدن به این مقصود، آگهی های متنی روش موثری است. تبلیغات گرافیكی نگاه بیننده را به خود جذب میكند. اما تبلیغات هدفمند تضمینی برای جلب توجه و ذهن بیننده است. بنابراین باید مسائل جانبی و نمایشی نامربوط را كنار بگذارید و بسیار صریح موضوع فروش خود را به اطلاع بیننده برسانید. البته به همراه یك لینك به صفحه ای كه اطلاعات جزیی درباره محصولات در آن قرار دارد. انتظار انتقال تمام اطلاعات از طریق یك آگهی بسیار غیر منطقی است و كسانی كه سعی دارند مطالب زیادی را به زور در یك تبلیغ كوچك بگنجانند، منافع ابرمتنها را از دست میدهند. آگهی هایی كه در مواقع مختلف ناگهان ظاهر می شوند یا تبلیغ در سایتهای خبری و دیگر سایتها بسیار وسوسه كننده است اما با این كارها موفق نمیشوید زیرا در راستای هدف بیننده پیش نمیروید. كاربران اكنون میخواهند خبری را مطالعه كنند یا مشغول هر كار دیگری هستند كه به خاطر آن به سایت آمده اند و تبلیغات در این زمان حتی اگر كشش زیادی داشته باشند، مورد توجه واقع نمیشوند و هنگامی كه كار آنها به اتمام میرسد و آماده دریافت تبلیغات هستند، آن آگهی ها دیگر وجود ندارند.

● مزایای ثبات
بسیاری مواقع پیش آمده است كه مشغول انجام كاری روی سایت هستیم و متوجه آگهی جالبی میشویم. این اتفاق معمولاً در زمانهای مرده ای كه منتظر باز شدن صفحه جدیدی هستیم پیش می آید. یك پیغام روانی در ذهن ما ایجاد میشود كه برگردیم و آن را ببینیم. اما حدس بزنید چه اتفاقی افتاده است؟ در برگشت آگهی دیگری در آن محل قرار دارد و این مغایر با یكی از اصول اولیه طراحی مناسب است. مكینتاش در سال ،۱۹۸۴ به طراحان توصیه كرد كه اطلاعات را به طور ناگهانی از كاربران نگیرند. این مسأله مصداقهای متفاوتی دارد، ذهن كاربران در صورت مواجه شدند با ظاهر متفاوت یك صفحه مغشوش خواهد شد. مثلاً زمانی كه در حال خواندن روزنامه هستید، صفحه ها را برمیگردانید و داستان را دنبال میكنید و ناگهان چشمتان به آگهی جذابی می افتد به احتمال زیاد به خواندن خبر ادامه میدهید اما پیامی در ذهنتان حك میشود كه بعدا برگردید و آن را ببینید. در برگشت هنوز هم آگهی در محل قبلی وجود دارد. وب سایتها هم باید به همین ترتیب عمل كنند.
نباید میان كار مردم مزاحم آنها شد. باید به نحوی به آنها امكان داد تا بعدا به آن مراجعه كنند. حتی اگر از آن صفحه خارج شده باشند. مثلاً میتوان در محل مخصوص تبلیغات دكمه ای قرار داد كه ده آگهی آخر را نمایش دهد. ما پیش گویی میكنیم كه با این كار موفقیت آگهی ها افزایش می یابد. این راهكار شبیه روشی است كه در صفحات اصلی سایت استفاده میشود و آرشیوی از رویدادهای اخیر سایت در آن تشكیل میشود. متاسفانه اكثر وب سایتهای كنونی راه اشتباهی را برای آن طی میكنند و هر روز حجم آنها را بیشتر و آزاردهنده تر میكنند. حركت در خلاف جهت اصلاً راه عاقلانه ای نیست. در سایتی كه خوب طراحی شده آگهی بدهید. از منافع ابرمتنها غافل نشوید. و از همه مهم تر به مسائل روانشناسی بینندگان دقت كنید.

 

شرکت تولید محتوای فانوس مقالات زیادی برای شما دارد که برای مطالعه به کلمه زیر میتوانید کلیک کنید و مستقیم وارد صفحه وبلاگ شوید:

مجله شرکت تولیدمحتوای فانوس

تبلیغات اینترنتی و اهمیتش

انواع تبلیغات هدفمند:

هرچقدر که تبلیغات هدفمند در فضای اینترنت رشد میکند، پلتفرم های آنلاین اطلاعات بیشتری در مورد کاربران خود دریافت میکنند و میتوانند انواع مختلفی از هدف گذاری را به تبلیغ کنندگان ارائه دهند. در اینجا محبوب ترین آنها را برای شما مخاطبان عزیز فانوس آورده ایم:

هدف گذاری جمعیتی: این از نوع تبلیغات هدفمند بر ویژگی های مخاطب (سن، جنسیت، درآمد، ملیت) متمرکزند­.

هدف گذاری رفتاری: پلتفرم‌ها داده‌ها را در مورد مواردی که کاربران جستجو میکنند جمع‌آوری کرده و تبلیغات را بر اساس آن برای مخاطبان نشان میدهند.

هدف گذاری متنی: هدف گذاری متنی به معنای نمایش تبلیغات بر اساس محتوای یک وب سایت است. برای مثال، تبلیغات اسباب بازی در یک وب سایت والدین نمایان می­شود.

هدف گذاری جغرافیایی: این نوع بر موقعیت مشتری هدف تمرکز دارد. ویژه برندهایی است که، به صورت منطقه ای یا در مکان های خاص فعالیت میکنند.

هدف گذاری براساس زمان: پایه این تبلیغات دوره هایی است که کاربران بیشترین فعالیت آنلاین را نشان میدهند. به عنوان مثال، تبلیغات از ساعت 4 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر رخ میدهد، زمانی که مردم معمولاً از محل کار برای استراحت به خانه میروند.

 

مزایای موجود در تبلیغات اینترنتی:

وقتی قصد دارید تبلیغاتی را مدیریت کنید باید ببینید در چه پلتفرم‌ها یا محیط‌هایی می‌توانید به مخاطب هدفتان برسید و در همان جا تبلیغاتتان را در معرض نمایش قرار دهید تا به خوبی در دید مشتریان بالقوه قرار بگیرید. این روزها اکثر مردم مدت زیادی از وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی یا به عنوان دیگر وبگردی در دنیای آنلاین یا همان فضای مجازی می‌گذرانند. قابلیت اتصال موبایل به این پلتفرم‌ها باعث شده تا در هر ساعت از شبانه روز، در اوقات مرده، در زمان‌های انتظار و حتی زمانی که بی‌حوصله یا تنها و بی‌کار هستند به سراغ موبایلشان بروند و سعی کنند وقت خود را در محیط‌های آنلاین بگذرانند.

بنابراین بدون شک می‌توانیم بگوییم بهترین مکان برای تبلیغات در این روزها همین پلتفرم‌های آنلاین هستند. در ادامه فانوس شما را با برخی از مهم‌ترین مزایا آشنا می‌کند.

  • دسترسی بیشتر به کاربران
  • هدفمند بودن تبلیغات الکترونیکی
  • منعطف بودن
  • ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به مشتریان
  • امکان گزارش‌گیری
  • کاهش هزینه‌ها
  • قابلیت اشتراک‌گذاری

 

از اینکه تا آخر مقاله، شرکت تبلیغاتی فانوس را همراهی کردید متشکریم، امیدواریم با این مقاله شما را در زمینه تبلیغات راهنمایی کرده باشیم.

 

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید